Janáčkův máj

Moravskoslezský


Festival ProTibet 2020 v Ostravě

– MOST ProTibet, o.p.s.
J.S.dalajlama

Letošní již 19. ročník Festivalu ProTibet je věnován životu a poslání Jeho Svatosti dalajlamy. Neobyčejného člověka, jehož náboženstvím je, jak sám říká, „dobré srdce“. Jeho Svatost dalajlama je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších duchovních vůdců moderních dějin. Ovlivnil a stále ovlivňuje tisíce lidí po celém světě a jeho laskavá učení spojují do té doby nespojitelné. Jeho Svatost letos v červenci oslaví už 85 narozeniny. 

Minikino v Ostravě nabídne dokumentární film Dalajlama: Síla pravdy,  který provází tohoto charismatického mnicha na jeho návštěvě v Dánsku. Jeho Svatost se v něm dělí o své přesvědčení o síle nenásilí, potřebě dialogu, respektu a porozumění. Jak sám říká: „Boj Tibeťanů je bojem mezi silou pravdy a silou zbraně. Síla pravdy přetrvá. Síla zbraně bude čím dál menší.“  Prostřednictvím druhého filmu Kalačakra: Probuzení vstoupíme do pradávné, avšak neznámé dimenze a objevujeme ji - dimenzi, kde se smrt setkává se životem, dimenzi, která člověka navždy změní.

Svou návštěvou nás poctí horolezec, horský běžec a organizátor extrémního závodu Beskydská sedmička Libor Uher, který povypráví o výzvách svého života, o zdolávání osmitisícovek a pokoře před přírodou na přednášce K2, G1, G2, B7.

Můžeme se těšit i na režiséra Viliama Poltikoviče, emeritní biskupku Církve československé husitské Mgr. Janu Šilerovou či organizátora první návštěvy Jeho Svatosti v České republice Alexandra Neumanna, kteří se s námi podělí o svůj pohled na Jeho Svatost.

O vlivu Číny, která na sebe v poslední době strhává mezinárodní pozornost v souvislosti s masivním růstem moci Komunistické strany, o střetu zájmů a o vztazích mezi ČLR a Českou republikou povypráví novinář Lukáš Valášek a informace doplní sinoložka Kateřina Procházková.

Během celého měsíce března lze na Přírodovědné fakultě OU navštívit informační výstavu o prastaré tibetské potravině tsampě. Napraženém a pomletém ječmeni, podivuhodném tibetském pokrmu, společném jmenovateli, který po staletí spojuje čitatele historie, kultury, politiky, ekonomiky, náboženství, prózy i poezie národa na „Střeše světa“.

Výtěžek letošního ročníku festivalu pomůže v boji proti infekčním onemocněním tibetských dětí - v nejnovějším rozvojovém projektu Voda ProTibet. Tento má za úkol financovat hygienicky nezávadné nádrže na pitnou i užitkovou vodu a kvalitní vodní filtry především pro děti z Tibetan Homes Foundation a  Tibetan Children Village u Dharamsaly.

Organizátor festivalu organizace MOST ProTibet, o. p. s. pomáhá od roku 2004 tisícům dětí, tibetským uprchlíkům, mnichům a mniškám, nomádům a starým lidem bez rodin. Realizuje projekty na podporu vzdělanosti a zlepšování životních podmínek tibetských komunit, kterým dárci pomohli částkou přes 30 milionů korun a ovlivnili tak více než 4 tisíce lidských osudů.

Pro více informací kontaktujte: Ing. Petr Ďásek, petr@protibet.cz, mobil 603 730 272         Koordinátor Festivalu ProTibet Ostrava 2020  MOST Protibet, o.p.s.


Kdy

03.03.2020 17:00

Kde

MINIKINOKAVÁRNA Ostrava

Kontakt

603730272


Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz