Janáčkův máj

Moravskoslezský


V Bílovci tuto sobotu zahájí adventní čas plný předvánočních akcí!

 

Sváteční vánoční trhy, bohatý kulturní program pro děti na Mikulášském jarmarku, slavnostní rozsvícení vánočního stromu, výstava betlémů, koncert v kostele svatého Mikuláše a další akce, to je program na adventní čas pro obyvatele Bílovce a okolních obcí.

 

A začíná se již tuto sobotu, 1. prosince! Od rána bude Slezské náměstí v Bílovci oděno do vánoční nálady – budou zde stánky s nejrůznějšími pochutinami, drobnými dárky, ručně vyráběným zbožím, ale i voňavým svařákem. Děti pak mohou před zimou utéct do knihovny, kde na ně čeká Mikulášská zábava v podobě malování na obličej s čerticí Mišpulínkou, kouzlení s čertem Lamželezem nebo pekelné hry s kolem štěstí. Chybět zde nebude ani nebeská pošta, prostřednictvím níž mohou děti poslat svůj dopis, který si zde namalují nebo napíší, Ježíškovi.

Čas adventu v tomto městě pomyslně odstartují také andělé, jejichž přítomnost na bíloveckém náměstí umocní nádhernou předvánoční atmosféru. V 17 hodin pak vedení města slavnostně rozsvítí živý vánoční strom, který již léta stojí před kostelem. „Rádi bychom osobně občanům popřáli pohodový advent v kruhu přátel a rodiny a samozřejmě i spokojené svátky vánoční. A věřím, že k zítřejší dobré náladě přispějí i voňavé koláčky a teplý čaj pro všechny přítomné,“ hlásí starostka Mgr. Renata Mikolašová. Celý prosinec bude navíc v městském muzeu k zhlédnutí výstava betlémů.

 

O týden později, v neděli 9. prosince, se kostel sv. Mikuláše v Bílovci rozezní nádherným operním hlasem Evy Dřízgové, která zde od 15 hodin zazpívá v rámci Svatováclavského hudebního festivalu díla Johanna Sebastiana Bacha, George Friedricha Händela a dalších.

 

A ve středu 12. prosince se od 18 hodin připojí bílovečtí i k akci Česko zpívá koledy. Na nádvoří místního zámku se rozezní hlasy zpěváků Pěveckého sboru Bílovec, dechového souboru Rozmarýnka a dětských sborů na nádvoří zámku a samozřejmě i ostatních občanů, kteří sem zavítají.


Kdy

01.12.2018 09:00

Kde

Slezské náměstí v Bílovci

Kontakt

Lenka Hatlapatková
+420731181220


Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz