Janáčkův máj

Moravskoslezský


Tisíce návštěvníků Dnů NATO v Ostravě roztočily pedály charitativního Oranžového kola

Naposledy upraveno: 30.09.2013 10:33
obdarovaní nic snadného zvládli to všichni Vojákům to šlo rychlost

Ostravské Letiště Leoše Janáčka hostilo o uplynulém víkendu už 13. ročník největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě – Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky. Mezitím, kdy organizátoři prezentovali návštěvníkům co nejpestřejší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti, mohli si příchozí „odskočit“ zašlapat na Oranžovém kole, charitativním projektu Nadace ČEZ. Tentokrát pomohli Frýdecko-Místeckému Centru Pečovatelské služby a regionální organizaci Unie Roska, když pro ně dohromady vyšlapali 99 942 Kč.

 

Každý návštěvník měl v sobotu možnost strávit na Oranžovém kole jednu minutu a svým výkonem přispět na dobrou věc. Podpořit severomoravské organizace přijely na ostravské letiště tisíce milovníků armády, letectví a vojenství z celé republiky. Dnů NATO se účastníme pravidelně, letos už pošesté. Opět jsme se přesvědčili, že lidé mají soucit s nemocnými a zdravotně hendikepovanými, a když mají příležitost, rádi pomohou,“ uvedl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

 

Letošní Dny NATO a Dny Vzdušných sil AČR 2013 probíhaly ve velkém stylu, neboť se nesly ve znamení dvacetiletého výročí od založení České republiky a vzniku samostatných bezpečnostních složek. Během víkendu se například představily vojenské i policejní jednotky ze šestnácti zemí, které ukázaly návštěvníkům to nejlepší z prostředků, kterými disponují v oblasti zajišťování bezpečnosti. Mezi hlavní atrakce víkendové show patřil také slavnostní společný průlet taktických letectev České a Slovenské republiky, ojedinělá demonstrace čerpání paliva za letu nebo akrobatická vrtulníková skupina Patrulla ASPA.

 

Centrum Pečovatelské služby Frýdek-Místek pomáhá zdravotně postiženým občanům a seniorům, kteří nejsou schopni se sami o sebe v plné míře postarat. Pracovníci Centra pečovatelské služby jim pomáhají v péči o jejich osobní hygienu, zabezpečují jim nutné domácí práce a veškerou potřebnou pomoc k zajištění jejich životních potřeb, pokud jim toto nemohou poskytnout rodinní příslušníci. Na Oranžovém kole pro něj návštěvníci Dnů NATO vyšlapali částku 49 669 . „Peníze využijeme na nákup kompenzačních pomůcek, konkrétně elektrických polohovacích postelí a antidekubitních matrací a chodítek. Tyto pomůcky pomohou jak klientům, o které pečují pracovnice našeho Centra, tak i ostatním uživatelům, kteří je potřebují k ulehčení svých zdravotních problémů. Tyto pomůcky budou k zapůjčení v naší půjčovně,“ řekla Anna Vejmelka z Centra Pečovatelské služby.

 

Roska Frýdek-Místek, region. org. Unie Roska v ČR pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou žít kvalitní, důstojný a plnohodnotný život. Poskytuje jim například sociálně a pracovně právní poradenství, zajišťuje rekondiční rehabilitační pobyty, rehabilitační cvičení, plavání a hipoterapii, nebo pořádá tematické konference. Výtěžek v hodnotě 50 273 Kč Roska použije na zajištění rekondičních pobytů. „Jedná se o několikadenní pobyty v přírodě, jejichž podstatou je cvičení s vyškolenými cvičiteli, cviky v bazénu, rehabilitace a masáže. Jejich přínos je nenahraditelný, protože pomáhají našim klientům nejen po fyzické, ale i po psychické stránce,“ vysvětlila Ivana Honíšková z Rosky Frýdek-Místek.

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz