Janáčkův máj

Moravskoslezský


Přátelé Vrbenska opět oživí les na Drakově

– předseda správní rady Studio STA
Naposledy upraveno: 05.06.2012 19:21
Plakát Lesní slavnosti Lapků z Drakova a Dny Lesů ČR

Spolek Přátelé Vrbenska pilně připravuje tradiční Lesní slavnost Lapků z Drakova a Dny Lesů ČR. Velkolepá akce proběhne v sobotu 14. a v neděli 15. července 2012. Celý projekt podpořila Nadace OKD.

Letošní Lesní slavnost Lapků z Drakova a Dny Lesů ČR přinesou opět spoustu zajímavých novinek. Přátelé Vrbenska připravují tradiční razítkovací hru "Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova". Děti si tak zahrají zlaté kuželky se skřítky, budou poznávat tajemství lesa, vyzkouší si rýžování zlata a po cestě se setkají s potulnými rytíři, kteří na lesních pěšinách budou chytat loupeživé lapky. „Kdo přijde, tak si může také vyzkoušet dětský rybolov, navštívit vodníka u Slučího potoka, který letos bude mít i pomocníka,“ řekl předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Na Drakově nebudou chybět zruční řemeslníci, jarmareční prodejci, řezbáři, kejklíři a také různé stánky s občerstvením. Příjemnou lesní atmosféru naladí i  hudební skupiny. Nově se také představí soubor "Cirkus trochu jinak" s dlouhonohými zbojníky a živými sochami. V lesní galerii Spolek Přátelé Vrbenska představí sté výročí postavení věže na Pradědu. Stanoviště také doplní se svou prezentací svých aktivit a projektů Nadace OKD. „Lesníci z Lesů ČR si nejen pro děti, ale i jejich rodiče připravují taktéž vzdělávací stanoviště, kde pro všechny chystají lesní pedagogiku, soutěže, sázení stromků anebo stezku odvahy. Každoročně si vždy ale připraví i něco nového a zajímavého. Také na Rejvízu v domě číslo dvanáct bude po celou dobu slavnosti otevřená historická tkalcovna a náš spolek připravuje na neděli Drakovského plaváčka,“ doplnil průběh slavnosti Karel Michalus.

Velkolepé slavnosti v Údolí Lapků z Drakova podporuje Nadace OKD. Moravskoslezský kraj ale na akci zcela zapomněl. Letos Lesní slavnost finančně nepodpoří. Návštěvníci se tak například nemůžou těšit na bruntálské veterány, kteří nově měli usměrňovat řidiče na parkovišti. „Byl jsem zklamán, že nám letos Moravskoslezský kraj nepomůže. Hledáme teď podporu a sponzory na všech stranách, ale určitě to nějak dáme všechno dohromady,“ uzavřel předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Více na webových stránkách www.pratelevrbenska.eu.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz