Janáčkův máj

Moravskoslezský


Do prázdninové renovace škol v Bílovci směřují miliony korun

 Rekonstrukce plynové kotelny, kanalizačního systému, výtahu, nová okna či přeměna prostor dřívější městské knihovny v budově Gymnázia Mikuláše Koperníka, to je jen zlomek aktivit odehrávajících se o prázdninách ve vzdělávacích zařízeních v Bílovci.

Nová topná sezona bude v Základní škole T. G. Masaryka v Bílovci zahájena s novou kotelnou, novými radiátory, regulačními ventily a rozvody v celkové hodnotě téměř 2 miliony korun. „V průběhu července a srpna zde bude provedena i první etapa opravy kanalizačního systému, kde počítáme s náklady ve výši asi 200 tisíc korun. Havarijní stav kanalizace bude řešen také v Základní škole Komenského. I zde je tato akce v celkové hodnotě téměř 4 miliony korun rozdělena do několika etap. Ta první bude stát 600 tisíc korun,” upřesňuje starosta Bílovce Pavel Mrva a podotýká, že rekonstrukce kanalizace v této škole by měla být ukončena v roce 2018. „A chystáme i další akce. O letošních prázdninách bude v Základní škole Komenského zrekonstruován kuchyňský výtah, v mateřské škole ve Wolkerově ulici bude opraveno sociální zařízení, v budově základní umělecké školy vyměněna okna v hodnotě 700 tisíc korun. Snažíme se, aby stavební práce co nejméně zasahovaly do výuky v průběhu školního roku a využíváme toho, že školní budovy o prázdninách z větší části zejí prázdnotou.”

Rekonstrukce v hodnotě 900 tisíc korun, která je financována ze zdrojů Moravskoslezského kraje, probíhá i v historické budově Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci, v části, kde tři desetiletí sídlila městská knihovna. Ta se na jaře letošního roku přestěhovala do zrekonstruovaného objektu na Slezském náměstí. „Uvolněné prostory budou po výměně dveří, podlahové krytiny, rekonstrukci osvětlení, vybudování bezbariérového přístupu a dalších úpravách předány k užívání Základní umělecké škole Bílovec pro výuku výtvarných oborů,” říká ředitel gymnázia Vít Schindler.

 

Kontakt:

Mgr. Šárka Seidlerová, pověřená medializací města Bílovce

mobil: 731 181 238, e-mail: seidlerovas@seznam.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz