Janáčkův máj

Moravskoslezský


REBEL-FEST 2012

Hudebně a pohybově nadané děti a mladí lidé z nízkoprahových klubů vystoupili na festivalu Rebel-Fest. V sobotu 17. března ve frýdeckém klubu U-kryt. „Rebel-Fest pořádáme již druhým rokem a snad se nám ho podaří udržet. Festival bychom chtěli uspořádat i v příštím roce. Všem, kdo přišli, se líbily nejen kapely, ale i taneční vystoupení“ poznamenal vedoucí terénní služby Rebel Tomáš Štěpánek. Terénní služba je určena pro děti a mládež, které pasivně tráví svůj volný čas a nachází se v nepříznivé životní situaci.

Na festival Rebel-Fest dorazilo pět hudebních skupin z Kopřivnice, Frýdlantu nad Ostravicí a Frýdku-Místku. Hudební vystoupení se střídaly s tanečními. „Pro účastníky Rebel-Festu jsme si jako doprovodný program připravili výtvarné aktivity. Jako první zahrála místní poloprofesionální kapela Hrozen, která nám poskytla ozvučení. Na závěr zahrála místní kapela Meat Meat, která se tímto vystoupením rozloučila se svou hudební kariérou.“ doplnil Tomáš Štěpánek. Festival finančně podpořilo město Frýdek-Místek a Městská policie Frýdek-Místek.

Terénní služba Rebel působí jako středisko Charity Frýdek-Místek. Dětem a mládeži nabízí nejen volnočasové aktivity, společenské a sportovní hry, hudební akce. Pondělí a středy mohou děti a mladí lidé zavítat do kontaktního centra městské policie v podchodu a trávit tam taneční odpoledne. Každé úterý mají děti a mladí lidé možnost využít chat na facebooku (Terénní služba Rebel), kde si mohou popovídat o všem, co je trápí. Každou středu mohou chodit hrát volejbal nebo vybíjenou na 5. ZŠ. Terénní služba Rebel dále pomáhá dětem a mládeži se školními povinnostmi, s problémy v rodinách a s řešením obtížných situací v jejich osobním životě. Nabízí jim pomoc i s hledáním pracovního uplatnění a v kontaktu s úřady. Snaží se také mladé lidi ochránit před drogami a jinými návykovými látkami. Služba je dětem a mladým lidem poskytována bezplatně.

Terénního pracovníka můžete kontaktovat na tel. čísle: 605 121 471 nebo emailem:

rebel.f-m@caritas.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz