Janáčkův máj

Moravskoslezský


Na AHOLu maturovali první studenti bilingvního programu

– AHOL - SOŠ

 Pátek 13. 6. se pro téměř padesát studentů AHOL – Střední odborné školy paradoxně stal velmi šťastným dnem - na Magistrátu města Ostravy do svých rukou přebírali maturitní vysvědčení. Událost však byla tentokrát jedinečná nejen pro čerstvé absolventy, ale i pro AHOL – Střední odbornou školu, a to hned dvěma novinkami: poprvé opouštěli brány školy studenti oboru Sportovní management, kteří svými výsledky ukázali, že skloubit sport – a to často vrcholový – se studiem, je docela dobře možné.

            Druhou novinkou je fakt, že poprvé maturovali studenti, kteří během studia absolvovali tzv. bilingvní výuku, tj. vzdělávali se v některém z odborných předmětů v angličtině (Pedagogické lyceum studovalo v angličtině Psychologii, ekonomické obory Marketing a management.) Projekt bilingvního vzdělávání podpořilo dotací statutární město Ostrava a závěrečné vysvědčení těchto studentů je tak poprvé opatřeno speciální doložkou o bilingvní výuce. A jaký měla bilingvní výuka efekt? Krom výrazného zvýšení schopnosti konverzovat anglicky i o odborných otázkách několik studentů míří v příštím roce do Velké Británie za vzděláním nebo prací. Věříme, že budou úspěšní.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz