Janáčkův máj

Moravskoslezský


Vykvete i letos Slezská lilie?

Minulý rok se pustila Diecézní charita ostravsko-opavská a Římskokatolická farnost Kunčičky do ojedinělého hudebního projektu, který nemá mezi charitami, ani farnostmi po celé ČR obdoby – jedná se o festival Slezská lilie. I přesto, že se jednalo o pilotní projekt, sklidila akce velký úspěch a kladné ohlasy široké veřejnosti. Proto jsme se rozhodli Lilii opečovávat a zalévat tak, aby po dlouhém zimním období v červnu opět vykvetla. Festival se bude letos konat 9. června a následující den bude pokračovat setkáním se světoznámým indickým misionářem otcem Jamesem Manjackalem.

Slezská Lilie, jako mezinárodní festival moderní křesťanské hudby, přibližuje veřejnosti opomíjený fenomén současné autorské křesťanské hudby a zároveň přináší i klidnou atmosféru křesťanské sounáležitosti. Místo konání festivalu je zasazeno do městské části Ostrava Kunčičky, kde Diecézní charita ostravsko-opavská provozuje některé ze svých terénních i ambulantních sociálních služeb, a kde zároveň působí Římskokatolická farnost Kunčičky.

Hudební interpreti se objeví nejen v Kunčičkách, ale taktéž na jiných místech Ostravy. Již v dopoledních hodinách 9. června můžete okusit „ochutnávku“ festivalového programu v prostorách Avion Shopping Parku, kde bude umístěno vedlejší pódium festivalu.  „Noc Lilie“ – hlavní program festivalu - v Kunčičkách začne ve 14:30. Celým programem nás provedou do nočních hodin zahraniční i domácí kapely z Velké Británie, Maďarska, Polska a Slovenska. Hlavními hvězdami večera budou Dan Bárta a trio a Bratři Ebenové.

Nedělní den oslavíme setkáním s indickým misionářem otcem Jamesem Manjackalem v Ostravě Kunčičkách. Otec James je katolickým knězem a zároveň univerzitním profesorem. V posledních letech se věnuje misionářské činnosti. V současnosti působí jako misionář v Bangalore v Indii a v průběhu roku tráví několik měsíců v Evropě, kde pořádá duchovní setkání a semináře.

Festival se i letos zaměřuje na rytmickou moderní hudbu známých i méně známých českých a zahraničních skupin napříč všemi hudebními styly a žánry. Cílem Slezské Lilie je především odstraňování bariér mezi křesťany a širokou veřejností. Jedná se o bariéry, které jsou vytvořeny mnohdy napjatou situací ve společnosti, nedostatkem informací a hlavně nedostatkem společně stráveného času.

Více informací na www.slezskalilie.cz.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz