Janáčkův máj

Praha


Zážitková výstava v Praze - Holešovicích

Naposledy upraveno: 01.10.2014 17:58

Dnes 1. října 2014 na Výstavišti v Praze - Holešovicích začala unikátní zážitková výstava pod názvem Naše cesta. Cílem výstavy je přiblížit dětem i dospělým každodenní život lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením. Výstava potrvá do 30. listopadu 2014 a je k vidění v pracovních dnech od 9 do 17 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin a zcela zdarma. 

Realizátorem projektu je Nadace Sirius. Cílem Nadace je pomáhat dětem, které neměly v životě štěstí. Nadace tak hledá účelná a pro veřejnost hmatatelná řešení, jak upozornit na problémy dětí. Klade důraz především na jejich prevenci. K tomu využívá české a mezinárodní zkušenosti a příklady dobré praxe, spolupracuje s předními odborníky. 

Stále platí to, že nejlepší a nejúčinnější cestou k odbourání vzájemných bariér je osobní setkávání se a zkušenost. Na to vsadili i organizátoři výstavy a návštěvníkům nabízejí vstup do těchto tří světů - do světa sluchově, zrakově a pohybově postižených, čímž dávají návštěvníkům možnost se aspoň zčásti zbavit mnoha zažitých předsudků a strachu ze vzájemného kontaktu. 

Výstavu naleznete v Křižíkově pavilonu B, který se po době konání promění například ve speciálně upravený byt s kuchyní pro slabozraké nebo koupelnou pro vozíčkáře. Organizátoři neopomněli ani exteriéry, takže nebude chybět ani náměstí s hotelem nebo autobusová zastávka. Vyzkoušíte si na vlastní kůži pohyb bez kontroly zraku, s omezenou hybností nebo bez možnosti vnímat zvukové signály. Uvědomíte si, jaké nástrahy a bariéry na člověka se zdravotním postižením často číhají a naučíte se základy toho, jak mu v takových situacích pomoci. Seznámíte se s pomůckami a nástroji, které člověk se zdravotním postižením může použít při realizaci běžných činností. Pobavíte se a otestujte svoje dovednosti při hrách a sportech, kterými se baví lidé se zdravotním postižením. Popovídáte si s našimi průvodci i hosty a s lidmi, kteří život se zdravotním postižení znají z vlastní zkušenosti a kteří se svým handicapem žijí běžný život. 

Zajímavostí je, že návštěvníci budou moci i částečně nahlédnout do mnoha osobních příběhů a životů. Třeba tím, že jim lidé s postižením ukážou, jak pronikají do tajů a následného ovládání moderních technologií (mobilní telefon, tablet apod.).

Zdroj: www.chodicilide.czKomentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz