Janáčkův máj

Moravskoslezský


Porubští obyvatelé se již od začátku prosince dostanou až k hlavnímu vchodu Avionu autobusem číslo 65!

 

Avion je nyní ještě dostupnější! Většina zákazníků přijíždí do Avion Shopping Parku v Ostravě autem, přesto vedení centra myslí i na klienty, kteří cestují výhradně městskou hromadnou dopravou, případně přijíždějí do Ostravy z Karviné, Orlové nebo Frýdku-Místku. Již od začátku října mohou lidé ze zmíněných okolních měst díky novému Avionbusu pohodlně dojet až do obchodního centra! Ten vyjíždí ze Šenova a stojí pouze na náměstí J. Gagarina a na zastávce ÚAN. Žlutočervený autobus všechny cestující doveze rychle, pohodlně a jen za 10 korun až před hlavní vchod centra (vchod u hypermarketu Albert). Od soboty 1. prosince bude navíc Avionbus posílen o další spoje a z náměstí Jurije Gagarina bude jezdit dokonce ZDARMA! A nejen to! Na přímou dopravu do Avionu se mohou těšit také obyvatelé Ostravy-Poruby. Od 9. prosince bude mít zastávku u IKEA a u nového vchodu u foodcourtu autobus č. 65, který vyjíždí z Opavské ulice. Cestou zpět bude tento autobus zastavovat také u Baumaxu.

Podle informací Dopravního podniku města Ostravy bude linka 65 ve stávající trase zrušena, spoje budou nahrazeny posílením linky 45 na intervaly 5 min v době špičky před a po ranní směně. Jízdní řád linky 45 je již zveřejněn v Celostátním informačním systému o jízdních řádech. Nová linka 65, která je dotovaná Avion Shopping Parkem Ostrava, bude nyní jezdit: Opavská - Duha - Pustkovec - Slavíkova - Věžičky - Bytostav - Jelínkova - IKEA - Albert Hypermarket - Baumax - Shopping park - Jelínkova - Bytostav - Věžičky - Slavíkova - Pustkovec - Duha - Opavská (linka nezastavuje na zastávce U Korýtka). Autobus č. 65 bude jezdit denně od 8.30 do 21.30 hod. ve čtyřicetiminutových intervalech (v rámci možností proloženě s linkou 45). Navíc v předvánočním a vánočním období (kromě vánočních svátků, kdy bude provoz omezen nebo zastaven) bude linka v pracovní dny od 16 do 20 hodin a o víkendech celý den posílena na intervaly 13-14 minut.

 „Přestože nejvíce návštěvníků k nám stále přijíždí automobily, uvědomujeme si, že lidé z Karviné, Bohumína, Frýdku-Místku a okolních měst, kteří cestují autobusy, mají dojezd k nám složitější. Stejně tak se k nám složitě dostávali lidé z Ostravy-Poruby. Věříme, že návštěvníci ze zmíněných lokalit tuto službu ocení, a že jim Avionbus i linka číslo 65 nakupování u nás usnadní,” komentuje změny v dopravě ředitelka centra Kateřina Ježková.

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz