Janáčkův máj

Moravskoslezský


Přijďte si zahrát karty, upečte nejlepší bábovku

S přicházejícím podzimem se obyvatelé Šumbarku mohou těšit na několik akcí, které pomáhá připravovat sdružení Šumbarák.

Ve spolupráci s Junákem chystá hned dvě akce. První, Skautfest, proběhne 5. října (více na str. 8), další se uskuteční v listopadu. „Chtěli bychom, navázat na oblíbené bojovky, které jsme s dětmi dělali už dříve. Mohlo by to bavit hlavně kluky,“ přibližuje Ivan Fabík z Junáku.

Další plány týkající se volného času dětí má předseda sdružení Šumbarák Miroslav Mynář. „Chtěli bychom letos uspořádat sportovní turnaj pro mládež. Zatím hledáme místo, podle něho určíme, v čem budeme soutěžit. Byli bychom rádi za podněty občanů, aby nám poslali tipy na svůj oblíbený sport,“ prozradil.

Na své si přijdou i starší ročníky. Klub seniorů připravuje ve spolupráci s Armádou spásy zábavné odpoledne. Turnaj v kartách. „Naši lidé v klubovně hrají karty pravidelně, tak proč si nepoměřit síly a nespojit se seniory z Armády spásy. Mohla by být legrace,“ vymýšlí Alena Stisková s Libuší Roseovou. Ujišťují, že o peníze se hrát nebude. „To kazí morálku. Vymyslíme nějakou pěknou cenu,“ usmívají se organizátorky. Od akce si slibují, že osloví i seniory, kteří žádnou organizaci nenavštěvují a mohou se cítit osaměle.

Všechny věkové kategorie zaujme soutěž o nejlepší mikulášskou bábovku, která se uskuteční zkraje prosince. „Zapojit se mohou i muži. Není nikde řečeno, že musí vyhrát žena. Já osobně znám hodně chlapů, kteří doma vládnou kuchyni,“ podotýká Miroslav Mynář. „Vím, že to jsou skromné akce, ale postupně se budeme snažit realizovat větší a nastartovat na Šumbarku víc kulturních tradic,“ dodal Miroslav Mynář.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz