Janáčkův máj

Moravskoslezský


Staří komunisté se vracejí na výsluní

Žijeme v demokratické zemi a máme možnost si svobodně zvolit své politické zástupce. Více než čtyřicet let jsme byli nuceni „volit“ jen komunisty. Trvalo dlouho a byla to trnitá cesta, než jsme se vymanili z totalitního režimu. Po třiadvaceti letech se k němu znovu vracíme. Proboha, copak nemáme rozum?

Dlouho jsem zvažoval, jestli se k tomu vyjádřit, či nikoliv. Respektuji rozhodnutí každého občana a nebudu nikoho soudit. Dovolte mi však alespoň malou noticku.

Uplynul měsíc a půl od krajských voleb a teprve teď můžeme vidět, co jsme si my, voliči způsobili. Návrat komunistů je totiž součást rehabilitace komunistů sociálními demokraty na území celé republiky. Pan hejtman Novák tvrdí, že dnešní komunisté jsou jiní, než ti totalitní. Asi neví, že jeho statutární náměstek Babka před 22 lety končil ve funkci tajemníka tehdejšího národního výboru Ostrava 1, takže to je skutečně nová struktura! Přitom Novák klidně mohl postavit demokratickou duhovou koalici.

Nechápu, proč před hejtmanstvím nikdo nedemonstruje. Asi je to i tím, že ke krajům nemá nikdo vztah. Možná, že nakonec by stačilo, kdyby byly kraje jen malé úřady, které se budou zabývat převážně operačními programy EU. To je klíčový úkol pro kraj - nachystat se na programovací období 2014-2020.   


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz