Janáčkův máj

Moravskoslezský


O svátcích půjde do práce více než tisícovka energetiků

horní nádrž PVEDS

Vždy přes tisíc energetiků Skupiny ČEZ bude trávit Vánoce, Silvestra i Nový rok v práci. Další stovky budou připraveni v případě nutnosti okamžitě nastoupit. Jen na Štědrý večer bude pracovat na střední a severní Moravě přes 100 zaměstnanců a dalších 90 bude v pohotovosti. 

 

 

 

„Dispečeři vědí již od počátku roku, kdo půjde na Štědrý den a další svátky do práce. Doma se tomu přizpůsobí. Pracujeme ve 12 hodinovém cyklu a střídání probíhá v 18 hodin. Tak s trochou nadsázky říkáme, že u kolegů, kteří nastupují na noční, to mají děti jednodušší. Večeře a tím pádem rozbalování dárků proběhne dříve. Naopak potomci těch co dělají přes den, budou mít to nekonečné čekání ještě delší. Ale určitě se nakonec dočkají,“ dodává Oldřich Havlásek vedoucí dispečinku Morava. Na Štědrý den bude sloužit 8 dispečerů a další 4 budou v pohotovosti. Teplárnu Vítkovice bude obsluhovat na směně 17 lidí. V Elektrárně Dětmarovice to bude padesátka pracovníků různých profesí. Kdežto na Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně si vystačí s několika zaměstnanci. Na dispečerském pracovišti budou dva a další dva budou kontrolovat elektrárnu na pochůzkách. Zábřežské call centrum na Vánoce osiří, zato na Silvestra v něm bude sloužit přes šedesát operátorů. V pohotovosti budou také čety montérů. Na Moravě tak bude připraveno přes 80 pracovníků vyrazit v každou denní či noční dobu do terénu. Mají na starosti vedení vysokého napětí, které přesahuje délku 10 000 kilometrů a přes 24 500 kilometrů vedení nízkého napětí obě v rozvinuté délce, dále přes 620 000 podpěrných bodů (sloupy či jinak umístěné konzoly) a přes 11 000 transformátorů. Počty pracovníků se budou přizpůsobovat aktuálnímu stavu distribuční soustavy a také předpovědi počasí. Ta letošní je zatím pro energetiky příznivá.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz