Janáčkův máj

Moravskoslezský


AMAZING RACE – USA: Heroes Edition

– AHOL - SOŠ

Už čtvrtý ročník jazykové a vědomostní soutěže AHOL´s AMAZING RACE proběhl na AHOL Střední odborné škole v pátek 22. 2. 2019. Tentokrát se zaměřil na USA a tématem byli superhrdinové – postavy z dílen amerických hollywoodských autorů, takže se účastníci mohli setkat s celou plejádou svých oblíbených postav, želvami Ninja počínaje a Spidermanem, Supermanem a Thorem konče.

Účastníci již tradičně soutěž zahájili vědomostním testem, který prověřil jak jejich znalosti angličtiny, tak i znalost reálií USA - geografie, kultury, historie, literatury, sportu a celkově životního stylu ve 20. a 21. století. 

 

V prvním kole tak soutěžící pro svůj tým získali základní balík herních peněz, které pak družstva rozmnožila v další etapě, kde bylo nutné prokázat spolupráci, zdatnost, finanční gramotnost a pochopitelně i dobrou znalost anglického jazyka. Mezi soutěžními týmy se jako nejúspěšnější prosadili žáci ZŠ Hrdličky (1. místo); v těsném závěsu za nimi pak následovaly ZŠ Provaznická (2. místo), ZŠ Dvorského (3. místo).

 

Celou soutěž bylo možné uskutečnit díky záštitě, kterou převzali starosta městského obvodu Ostrava - Jih, pan Bc. Martin Bednář, starostka městského obvodu Ostrava - Vítkovice, paní Radomíra Vlčková, a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje v čele s Ing. Radúzem Máchou a zejména díky podpoře statutárního města Ostrava.

 

Všem sponzorům soutěže děkujeme a blahopřejeme vítězům, kteří i v letošním roce prokázali více než nadstandardní znalosti anglického jazyka a všeobecný přehled.

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz