Janáčkův máj

Moravskoslezský


„Jaroška“ má talent, jsme mediálním partnerem!

Základní škola Jarošova rozjela unikátní projekt. O přestávkách dává dětem možnost vystoupit na mikrofon a předvést, co umí.

„Jsou to nacvičená čísla, která děti předvádějí. Zpěv, tanec, nebo cokoliv, v čem jsou žáci jedineční. Inspirovali jsme se soutěží Československo má talent,“ říká ředitel školy Václav Hujer. Stejně jako ve známém pořadu, tak i na Jarošce hodnotí vystoupení dětí odborná porota a své hodnocení mohou vyjádřit i diváci. Porotu tvoří učitelé školy, žáci a případně i širší veřejnost se mohou vyjadřovat hlasováním na webu školy na adrese www.zs-jarosova.cz.

Už v prvních dvou kolech nasadili vystupující vysokou laťku. V kategorii mladších žáků (první až pátá třída)  viděli diváci celkem 6 vystoupení, ve kterých svůj talent předvedlo celkem 11 dětí. V kategorii starších žáků to byla celkem 4 vystoupení, ve kterých účinkovalo 7 dětí - žáků školy a 1 absolvent školy.
V prvním kole získala nejvyšší hodnocení poroty skupina Rebelky (3 žákyně 4. ročníku), která předvedla moderní tanec. Ve starší kategorii vystoupení hudebního Dua Radek a Adam (žák 8. třídy - klávesy a absolvent školy - kytara), kteří okouzlili skladbou Bruna Marse „Billionaire“, kde Radek s Adamem diváky doslova nadchli svým sólovým vystoupením. Porota jejich výkon ocenila nejvyšším možným počtem, a to 15 body.

Měsíčník Šumbarák se stal mediálním partnerem soutěže a bude vám přinášet pravidelné zpravodajství. „Máme za sebou teprve několik kol, ale vypadá to, že děcka jedou na prestiž. Jejich píli bychom chtěli odměnit tím, že na konci roku uspořádáme veřejné vystoupení. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet,“ prozradil Václav Hujer.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz