Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ať už žlutý nebo modrý, hlavně ať je dobrý!

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook

Už jste si rozmysleli, komu dáte v prezidentských volbách hlas? Zdá se, že v tomhle je našinec dost rozpolcený.

Snad nejdiskutovanější osobou je Vladimír Franz. Jedni tvrdí, že takto prezident vypadat nemůže. Pomalovaný obličej je prostě proti zvyklostem. Druzí obviňují ty první z povrchnosti. Soudit někoho podle kérek? Další narážení na skinheadskou minulost a míru čistoty osobního štítu....v tomto kontextu je skutečnost, že má modrou hlavu, úplná marginálie.

Pro samou franzománii, jakoby se zapomnělo na ostatní kandidáty. Ti jsou, a to doslova, ve srovnání s ním šedé myši. Třeba takový Jan Fischer. Na první pohled přesný opak modrého rebela. Neurazí, nenadchne, je to takový pokorný klidný chlapík. S motýlkem by možná vypadal méně upjatě. I když s jeho výrazem byste ho zařadili mezi lidi, kteří budou anglického krále spíš obsluhovat, než s ním večeřet.

Tomio Okamura by britského monarchu beze sporu pobavil víc. Díky bodrému ostrovtipu a chytré mladé přítelkyni by večer jistě nabral spád.  Okamura by dost možná svého hosta ani nepustil ke slovu. Ostatně takovou s ním mám zkušenost i já. Když jsem mu volala v den státního svátku a opatrně ho prosila o vyjádření, věnoval mi nakonec půlhodinový monolog. Ten je ale vstřícný, ten Okamura, musela jsem uznat!

V této souvislosti přemýšlím, co by nabídla Jana Bobošíková. Snad ty plné rty a dekolt. Ale už to taky není to, co bývalo. Ostatně když chcete probírat zahraniční politiku, měli byste nabídnout víc témat. Kníže Schwarzenberg jich má plnou hlavu. Škoda jen, že neudrží oči otevřené. Brada by mu nejspíš klesla už u knedlíčkové polévky.  Jako prezidenta by ho těžko hlídal spolustraník Miroslav Kalousek, který ho teď chodí nenápadně ve Sněmovně budit.

Miloš Zeman, ten nikdy nespí. Bděle všechno sleduje z Vysočiny. A jako blanický rytíř se rozhodl vytáhnout ze své jeskyně. Zřejmě usoudil, že je ten správný čas. Proč ne? Zaslouží si jistě dohrát na scéně svou roli. Není ještě ani senilní a ani směšný. Zatím. Jen tu jeho pletenou vestu by měl nechat doma.

Škoda, že se nedají všichni kandidáti zkřížit a vzít od každého tu nejvýraznější vlastnost. Měli bychom superprezidenta. Byl by pracovitý, vtipný, sexy a modrý. Jak říká můj kamarád: Pro tuto zemi se kdysi pokládaly životy. Tak ať to stojí za to.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz