Janáčkův máj

Moravskoslezský


Eurorebus - největší vědomostní soutěž u nás slaví letos 20 let.

Naposledy upraveno: 15.04.2015 13:10

 Eurorebus – největší vědomostní soutěž u nás slaví v letošním roce 20 let. Eurorebus je motivačně-vzdělávacím programem. Soutěž je určena všem žákům od 6. tříd základních škol až po maturitní ročníky. Každoročně se do soutěže registruje 25.000 žáků. Jedná se o mezioborovou vědomostní soutěž, která zábavnou formou přibližuje žákům přírodovědné a společensko-vědní obory. Generálním partnerem soutěže je Nadace Depositum Bonum, jejímž posláním je zkvalitňování výuky technických a přírodovědných předmětů na školách.

Program Eurorebus je dlouhodobě registrován v oficiálním seznamu soutěží MŠMT a v programu Excelence MŠMT. Eurorebus je rozdělen do tří věkových kategorií a utkávají se v něm jak jednotlivci, tak i školní třídy a celé školy a probíhá po celý školní rok. Soutěží se o účast v oblíbené E.ON Expedici Eurorebus po vybraných evropských zemích, kterou vítězům věnuje energetická skupina E.ON.  Dále se soutěží o putovní pohár pro nejúspěšnější školu, počítačové a audiovizuální vybavení a další hodnotné ceny. V měsíci dubnu 2015 po celé ČR proběhnou veřejná krajská kola a 15. 6. 2015 celostátní finále v TOP Hotelu Praha. Škola, jejíž třídy si v průběhu soutěže povedou nejlépe, získá putovní Pohár Eurorebus. Odměny v podobě menšího poháru se každoročně dočká i nejúspěšnější základní škola. Počtvrté v historii se této soutěže mohou zúčastnit i žáci prvního stupně základních škol, pro které je připravena soutěž Eurorebus Junior. Více informací o celé soutěži najdete na stránkách www.eurorebus.cz.

Harmonogram krajských kol nalezente  zde. http://www.eurorebus.cz/harmonogram-krajskych-kol-p428.html

Na celostátním finále 19. ročníku soutěže Eurorebus převzala symbolickou štafetu generálního partnerství od České spořitelny její Nadace Depositum Bonum. Nadace byla zřízena, aby podporovala vzdělávání v oblasti přírodovědných a technických oborů a zvyšovala tak konkurenceschopnost České republiky. Nadace se zaměřuje na rozvoj takové výuky, která je zábavná a zároveň praktická. Přispívá tak k tomu, aby děti neviděly v technických a přírodovědných předmětech jen nudné vzorečky, ale aby je naopak vnímaly jako způsob, jak se dozvědět více o světě kolem sebe. Více o nadaci naleznete zde www.nadacedb.cz.

Pořadatelem soutěže je obecně prospěšná společnost Terra-klub, která kromě soutěže Eurorebus realizuje řadu vzdělávacích a volnočasových projektů. Se soutěží Eurorebus je propojen stěžejní z nich a tím je metodicko-vzdělávací výukový program Dnešní svět. Mezi jeho základní výstupy patří již desátým rokem metodický časopis Dnešní svět pro pedagogy.  Navazujícími výstupy jsou pak vzdělávací program Dnešní finanční svět, zaměřený na rozvoj finanční gramotnosti nebo vzdělávací program Dnešní energetický svět podporující environmentálního a technického vzdělávání. Uvedené programy mají akreditaci MŠMT. Pro více informací navštivte www.dnesni-svet.cz.

V rámci spolupráce s Českou Spořitelnou probíhá na všech krajských kolech také prezentace projektu DreamCatcher, který umožnuje mladým lidem ve věku od 13 do 26 let splnit si svůj sen, na který nemají peníze, nebo je ani nenapadne, že by splnit šel. Sen se může týkat čehokoliv - sportu, kultury, přírody, cestování, vzdělání a dalších aktivit. DreamCatcher pomáhá sny zrealizovat, zorganizovat, zprostředkovat, zaplatit či opravit. Více informací naleznete zde www.dreamcatcher.cz.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz