Janáčkův máj

Moravskoslezský


Studenti AHOLu prezentovali své projekty

– AHOL - SOŠ

  V pátek 9. března 2018 proběhl v multikině CineStar už 11. ročník oborové soutěže Superstar v odborných znalostech, kde studenti AHOL – Střední odborné školy prezentovali ve třech kategoriích (ekonomické, humanitní a v multimediální) své odborné znalosti.

Své projekty tvůrčí týmy obhajovaly před odbornou porotu, v níž zasedly významné osobnosti regionu a odborníci z jednotlivých oborů – za všechny např. Ing. Radúz Mácha, ředitel Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, které nad soutěží převzalo záštitu, moderátor Radek Erben nebo Mgr. Lenka Fonioková, regionální koordinátorka informačních aktivit o Evropské unii Úřadu vlády ČR. Výkon studentů hodnotila také radní Moravskoslezského kraje, paní Radomíra Vlčková a soutěž finančně podpořil i Úřad městského obvodu Ostrava – Vítkovice.

Náměty prezentovaných prací byly i letos různorodé a svědčí o zájmu studentů jak o vážná témata z oblasti politologie, ekologie, ekonomiky či sociálních služeb, tak i o jejich smyslu pro humor a schopnosti se na téma podívat s nadhledem.

Soutěžní přehlídku letos rozšířila speciální sekce prezentující práce, které vznikly v rámci projektu AHOL TALENT 2017-2018 statutárního města Ostrava. Studenti publikum seznámili s výsledky práce workshopů zaměřených na rozšíření digitální gramotnosti. Diváci tak mohli vidět tvůrčím způsobem zpracovaná témata z oblasti robotiky a automatizace, digitálního marketingu, on-line kampaně, profesionální webové prezentace nebo se seznámit s reportážemi AHOL TV Studia. Práce vznikaly pod supervizí mentorů z praxe (VŠB – TU Ostrava, mediální agentura Sabanero apod.) a prokázaly, že studenti možností, které projekt nabízí, plně využili.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz