Janáčkův máj

Zlínský


ORIGINÁLNÍ PAMĚTNÍ MINCE BUDOU UPOMÍNKOU NA SVATOŘEČENÍ JANA PAVLA II.

foto

 Významným datem pro statisíce věřících se stane poslední dubnová neděle, na kterou připadá oslava svátku Božího milosrdenství. Právě 27. dubna dojde ve Vatikánu ke svatořečení dvou papežů, Jana Pavla II a  Jana XXIII. Událost je ojedinělá také tím, že se jí zřejmě zúčastní dva žijící papežové - papež František i emeritní papež Benedikt XVI. Svatořečení poutá velkou pozornost široké veřejnosti a provází ji mimo jiné i emise originálních pamětních mincí z drahých kovů s touto tématikou. Už od dubna jsou k dostání i ve zlínské galerii mincí firmy E-MINCE.cz

Jednou z nich je i unikátní stříbrná mince ve tvaru krychle s hlavním motivem svatého Jana Pavla II., kterou vydala Polská mincovna. „Tato mince je originální nejen svým nekonvenčním designem, ale také omezeným nákladem 555 ks a luxusní etují,“ uvádí Martin Wallek, majitel firmy E-MINCE.cz, která na českém trhu Polskou mincovnu zastupuje. V centrální části zobrazil autor podobiznu papeže, na zadní straně pak profilový portrét královny Alžběty II. Po bocích mince se potom objevují postavy čtyř evangelistů sv. Matouše, sv. Marka, sv. Lukáše a sv. Jana.

Podobně jako krychlová mince, byla v limitovaném množství 500 ks pro celý svět vyražena i další raritní mince spojená s kanonizací Jana Pavla II. Kilogramovou stříbrnou minci tvoří 12 dílků puzzle, které lemují středovou část mince a zachycující nejvýznamnější okamžiky z života papeže. Celková nominální hodnota mince je 100 dolarů, přičemž každý z dílků má vlastní nominální hodnotu 5 dolarů.

Událost svatořečení obou papežů připomene i největší a nejtěžší stříbrná mince s obrazem papeže Jana Pavla II. na světě. Mezi vyobrazenými svatými je i papež Jan XXIII., který bude kanonizován ve stejný den. Mince z ryzího stříbra váží 4 kg a má průměr 150 mm. Byla vydána v nákladu pouhých 58 ks.

Více informací na www.e-mince.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz