Janáčkův máj

Moravskoslezský


Když se gympl roztančí…

 Ve čtvrtek 22. prosince v 9 hodin v hale Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci odstartuje další ročník tradičního Koperníkova aerobic tour. Akce, na níž se v propracovaných aerobních vystoupeních představí více než 300 žáků všech tříd tohoto gymnázia, je tematicky zaměřena na Vánoce.

„Vánoce se musejí promítnout buď ve zvolené hudbě, cvičení, kostýmech nebo v rekvizitách. Každé vystoupení musí trvat tři minuty, z toho nejméně minuta a půl musí být v aerobním stylu,“ přibližuje Sylva Roháčková, organizátorka Koperníkova aerobic tour, detaily soutěže, do níž se i letos zapojí i žáci Základní škola TGM Bílovec. „Naše gymnázium bude reprezentovat 15 zhruba dvacetičlenných týmů zastupujících jednotlivé třídy. Docílili jsme toho, že cvičí celý gympl, dívky i chlapci. Je spíše výjimkou, když se kluci nezapojí,“ usmívá se Sylva Roháčková, která by tímto dlouholetým projektem ráda inspirovala i ostatní školy. „Na našem příkladu mohou vidět, že když se chce, všechno jde. Naši žáci se připravují v hodinách tělesné výchovy. Jednou měsíčně věnují nacvičování celou hodinu, v ostatních hodinách zhruba 10 minut. Ale je pravidlem, že před soutěží máme plnou halu cvičenců brzy ráno i odpoledne, všichni poctivě pilují sestavy. A soutěží pak v den konání žije celá škola, mezi diváky jsou snad všichni zaměstnanci gymnázia,“ zve svým vyprávěním na akci, která je veřejnosti přístupna zdarma a potrvá zhruba do 11.30 hodin. V jejím průběhu mohou diváci spatřit nejen opravdu originální cvičení jednotlivých tříd, ale také – jako zpestření programu – taneční vystoupení Kláry Petruškové a Jakuba Richtára, finalistů Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích a zároveň bývalých studentů Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci, a vysokou akrobacii v podání členů akrobatické a taneční skupiny Styx, kterou od jejího vzniku – tedy už 25 let – vede právě Sylva Roháčková. „Na Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci vyučuji biologii a tělesnou výchovu, takže asi ani není divu, že někteří studenti jsou i členy Styxu,“ podotýká s tím, že výjimečnost skupiny spočívá v náročných akrobatických prvcích prováděných v párech, které jsou jinak k vidění pouze na profesionální úrovni. K vystoupením samozřejmě patří tanec všech možných žánrů – klasický i moderní, sólový i párový. Ani choreograficky náročná skladba pro velký počet lidí není pro několikanásobné mistry republiky v pódiových skladbách žádný problém… Ostatně, pokud jsme u úspěchů, Styx v taneční skupině roku dvakrát obhájil pozici vicemistra republiky a jako tým působící pod TJ Sokol Poruba dvakrát za sebou obhájil mezinárodní cenu za mimořádný sportovní výkon a choreografii. Ti, které akrobacie zajímá, mohou Styx vidět v sobotu 17. prosince na Crystal Cup 2016 v Domě kultury města Ostravy.

 

Kontakt:

Mgr. Sylva Roháčková
Gymnázium Mikuláše Koperníka Bílovec, p. o.
E-mail: srohackova@gmk.cz

GSM: +420 604 334 189

 

Mgr. Vít Schindler, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka Bílovec, příspěvková organizace

17. listopadu 526, 743 01 Bílovec

E-mail: vschindler.gmk@gmail.com

Tel. č.: +420 556 414 431

GSM: + 420 732 902 960


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz