Janáčkův máj

Moravskoslezský


Dočkáme se někdy Jindřicha?

Hotelový dům Jindřich v centru Ostravy měl být už před časem zbourán a na jeho místě vyrůst mrakodrapy. RPG Real Estate, která objekt vlastní, projekt výstavby nazvaný JindřIch Plaza odkládá. Důvod? Přišla krize a na stavbu nových budov nejsou peníze. RPG Real Estate si spočítala, že pro ni bude jistější a levnější opravit ty současné.

Jindřich Plaza byl dle mého soudu překrásný projekt. Mrzí mne, že se nedotáhl do konce. Město i kraj by měly přispět k naplnění toho projektu a pomoci investorovi najít využití. Bohužel si stále všímám jakési animozity mezi úředníky, politiky a investorem. S RPG nejednají. Škoda. Jako partneři by mohli spíš pozvednout úroveň lokality a společně se dohodnout například na společném postupu dokončení revitalizace sídliště Jindřiška a dalších projektech.

Město by mělo udělat první krok a situaci managovat. Investorů si vážit a povzbuzovat je. Mrzí mě, že jsem si nikde nepřečetl zmínku o tom, jak RPG krásně zrekonstuovala bývalé ředitelství OKD Doprava pro uživatele DHL a na Gregorově ulici bývalou budovu Automatizace řízení. Město asi nemá zájem, médiím to nikdo neprozradil.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz