Janáčkův máj

Moravskoslezský


Vánoční iluminace

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook

Tak už je to zase tady. Vánoce teprve přešlapují za dveřmi, ale před nimi už to jede na plné pecky. Tvořivý a hravý lid v tuto dobu hluboko prostoupený duchem svátečním se vrhá do díla a zdobí svá obydlí. Leckomu ke štěstí bohatě postačí hezky nazdobený stromeček, jiný si všelikou světelnou parádou opentlí dům od sklepa až po komín, ale proti gustu žádný dišputát. Vždyť na této pošetilé posedlosti se dá najít nemálo pozitivních externalit. Kupříkladu večerní běhání kolem takových do noci zářící sídel je nepoměrně veselejší a došlap běžcův bezpečnější. Nebo třeba takový dodavatel energie, ten se jistě raduje, až se za elektroměr popadá.

Ale čeho je moc, toho je určitě příliš. Mít souseda, co si přespříliš libuje v blikajících diodách, může bez dobrých žaluzií výrazně ubrat kvalitě spánku, o epilepticích raději ani nemluvě. Četla jsem, že prý se poslední dobou už i vánoční venkovní výzdoba dost krade. Jedné paní středního věku prý někdo ukradl svítící sobí spřežení i se sáněmi. Je ale docela možné, že to nebyla tak úplně klasická krádež. Úplně to vidím, jak ta paní někdy zjara objeví svou neponičenou dekoraci zpátky na svém místě a samozvaný ježíškův ochránce se potutelně pochechtává za záclonou.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz