Janáčkův máj

Moravskoslezský


Kdybych se choval jako dnešní radní, voliči by mě vynesli v zubech

Obvod Moravské Ostravy a Přívozu má peníze i investory, ale projekty stojí, investoři odcházejí znechucení a vyhrožují žalobami. A kdo na to doplácí? Vy, občané.

Třeba stavba „ Campanile & Premiere Classe hotels Ostrava“. Významná investice v centru Ostravy. Má nesporné přínosy – dostavba ošklivé proluky v centru města dle územního plánu, možná zakázka pro místní stavební firmy, nová pracovní místa a oživení centra Ostravy. Už se mělo začít stavět, všechno bylo připravené. Radní ale zrušili rozhodnutí předchozího vedení města a stavbě vystavili stopku. Minimálně vůči investorovi, který vynaložil prostředky na dokumentaci a obstaral všechna potřebná povolení, je to nemravné. A ze strany radnice neprofesionální.

Vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se jednalo protiprávně a hrubě porušilo právní jistoty investora.

V otevřeném dopise radnici jsem pana starostu požádal o vysvětlení. Vedení obvodu by mělo zdůvodnit, proč nechává Ostravany čekat.  Kritizovat je totiž snadné. Shazovat se stolu práci ostatních také. Ale najít řešení anebo přijít s lepším nápadem, to vyžaduje poctivý přístup a vysoké nasazení. Prozatím vidím za siláckými a kritickými řečmi zástupců radnice centrálního obvodu spíš manažerskou impotenci.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz