Janáčkův máj

Moravskoslezský


Zastávka za 82 milionů - může si to Ostrava dovolit?

Město nechá vybudovat novou tramvajovou zastávku za 82 milionů korun. Stavět ji bude frirma Eurovia. Jedná se o bezbariérové nástupní a výstupní místo, které je blíž Foru Nová Karolina než současné zastávky u Elektry a na Frýdlantských mostech.

Důvod je pochopitelný, lidem se nechce s plnými taškami chodit příliš daleko. Jenže ta cifra? Můžeme si to dovolit? Budou se sice muset dělat přeložky sítí a posouvat koleje o 3,5 metru, a to se na ceně jistě musí projevit, přesto to není dle mého mínění v pořádku. Stejně tak jako skutečnost, že takovou věc platí pouze město Ostrava.

Neměl by se na takové stavbě podílet i investor obchodního domu? Jeho spoluúčast by jistě byla oprávněná. Vždyť jde především o jeho zákazníky, kteří budou zastávky využívat.

Sám vím, jak je tramvajová zastávka na ulici 28. října složitý projekt a že je součástí celé nové dopravní infrastruktury na území nové Karoliny, stejně jako například nová Porážková ulice a trolejbusová trať. Opodstatnění tedy určitě má.

Spoluúčast investora je záležitost celého systému smluv, který s ním město uzavřelo. Obávám se, že celkově město smlouvy s investorem asi nezvládlo stoprocentně – vždyť i Forum mělo původně vypadat jinak. Vyplývá z toho jedno velké poučení – město by mělo developerské projekty aspoň spoluřídit; další varovné kauzy jsou projekty na náměstí E. Beneše a nové Lauby.  

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz