Janáčkův máj

Moravskoslezský


Pomáháme nejen předškolákům

– PR aktivity, Diecézní charita ostravsko-opavská
Naposledy upraveno: 28.08.2012 14:25

V těchto dnech otevírá Horizont – středisko Diecézní charity ostravsko-opavské – v Ostravě Kunčičkách nový klub, který slouží dětem ve věku 3-6 let a jejich rodičům. Charita chce tak zkvalitnit integraci předškolních dětí se sociálním znevýhodněním do vzdělávacího systému. Pracovník klubu se především zaměří na individuální potřeby dětí a rodičů s důrazem na vytvoření a upevnění hygienických a sociálních návyků. Cílem je taktéž zapojit rodiče do rozvoje svých dětí a motivovat je tak k zájmu o úspěch svých dětí v klubu a dále na základní škole.

Městská část Ostrava – Kunčičky patří k oblastem s nejvyšší mírou kriminality v regionu. Diecézní charita se snaží svými službami přispět ke kvalitní náplni volnočasových aktivit tamních dětí a mládeže. V současné době pracujeme na komplexnosti poskytovaných služeb a z tohoto důvodu se zaměřujeme nejen na školní, ale taktéž na předškolní děti a jejich rodiče. „Mám dva syny. S mladším navštěvuju Klub pro matky s dětmi a starší syn navštěvuje Klub Horizont, kde tráví většinu každého odpoledne. Je dobře, že děti mají po škole kam jít. Jako matka mám strach pouštět děti jen tak bez dozoru ven. Tady není prostě „bezpečné“ prostředí, kde by si děti mohly hrát. Místo toho tady máme klub a další aktivity, které využíváme“, sděluje nám své postřehy paní G., která využívá některých služeb střediska Horizont.

Další služby Střediska Horizont se soustředí na děti starší 6-18 let. Pro ně je zde 6 dnů v týdnu otevřen nízkoprahový klub, který dětem přináší možnost strávit smysluplně svůj volný čas po škole. Nedílnou součástí pracovníků střediska je taktéž navázání kontaktu s rodiči dětí v lokalitě.

I přesto, že středisko vzniklo teprve na počátku minulého roku, velmi dynamicky se rozvíjí. Věnuje se večerní komunitní a terénní práci v lokalitě, navázalo intenzivní spolupráci s organizací Náš svět, která poskytuje sociální služby osobám s mentálním postižením. Pracovníci chodí k dětem do domácího prostředí, kde probíhá pravidelné doučování. Mezinárodní projekty zase nabízí propojení a výměnu zkušeností s kolegy v zahraničí. V současné době pracovníci střediska navštěvují romské osady na území Slovenské republiky a snaží se tak využívat příkladů dobré praxe tamních kolegů.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz