Janáčkův máj

Moravskoslezský


Univerzitní elektrosporťák za deset milionů půjde do prodeje

STUDENTCAR X, zkráceně SCX, je sportovní automobil na elektriku, který postavili na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava. Zdroj: VŠB-TUO

SCX. Tak se jmenuje nový elektromobil, který čtyři roky v utajení vyvíjel tým StudentCar. Nyní se dvoumístný vůz dostává do etapy testování. A pokud obstojí, bude pro automobilové nadšence připravena limitovaná série.

MARKÉTA JARMAROVÁ

Ostrava – „Jedinečné, originální a k ničemu nepřirovnatelné,“ popsal SCX Petr Tomčík, vedoucí týmu StudentCar, který vznikl na Katedře materiálů a technologií pro automobily, na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava.

Jedinečné je podle něj mimo jiné proto, že jde o první sportovní elektromobil vyvinutý a vyrobený v České republice. „Minulý víkend nás navštívili lidé, kteří pracují pro BMW a McLaren, a ujistili nás, že ani v tak technologicky vyspělých zemích jako je Velká Británie či Německo, není na univerzitách obvyklé, aby vývojové projekty byly dotaženy tak daleko,“ uvedl Tomčík a dodal, že design exteriéru SCX navrhl Michal Vlček, který nyní pracuje pro McLaren.

Členové StudentCar oceňují také to, že vytvořili auto srovnatelné se současnou světovou špičkou. „Postavili jsme sporťák na elektriku s pohonem 4x4, s aktívním elektronickým diferenciálem i stabilizačním programem. To se nám podařilo v týmu zhruba sedmnácti osob a v podmínkách, které jsou nesrovnatelné s těmi v automobilkách,“ ocenil čtyřletou práci Pavel Klaus, jenž se podílel na výrobě prototypu.

„Projekt je přínosem také z dalšího hlediska. S vývojem vozu nám pomáhali mladí talentovaní studenti, kteří tak dostali příležitost podílet se na řešení reálných technických problémů, včetně fáze výroby a testování. A díky tomu se naučili spoustu nových věcí,“ dodal Tomčík.

Elektrokupé nyní prochází testy, jež určí, zda může být používáno na silnicích. „Doufáme, že zkoušky dopadnou dobře a my tak budeme moci začít s výrobou limitované edice, která bude čítat asi pět kusů ročně,“ prozradil Tomčík s tím, že série aut k prodeji byla v plánu již od počátku projektu.

Vlastníky elektrosporťáku vidí jako fanoušky nových technologií, kteří si přejí mít originální vůz a neničit s ním planetu a životní prostředí. Cena za tato přání se ale vyšplhá na zhruba deset milionů korun.

Zákazníci si však na SCX ještě počkají. Klíč k prvnímu kupé s výkonem 220kW dostane jeho nový majitel, až v průběhu roku 2016. Peníze vydělané z prodeje pak univerzita investuje do dalšího výzkumu a vývoje sportovních vozů.

 

Technické parametry

Výkon: 220kW (300 koní)

Zrychlení: 0-100km/h za 5s, 0-150km/h za 9,25s

Dojezd: 180km

Hmotnost: 1438kg

Cena: cca 10milionů korun


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz