Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ostrava není jen Stodolní, máme spoustu nej a já jsem na to hrdý

Podle toho, co píší zahraniční servery a turistické příručky, má Ostrava špatný marketing a mizerné PR. Moc se toho o jejích klenotech neví. Přece se nespokojíme s image industriálního města, kde se dobře pije?

Dovolím si kromě Stodolní ulice, Slezskoostravského hradu, Zoo a Colours of Ostrava uvést i další zajímavosti:

Začal bych ostravskými „nej“. Máme tu například největší univerzitní kampus ve střední Evropě a v Porubě se nachází největší přírodní koupaliště v ČR. Radnice v Ostravě má nejvyšší věž s vyhlídkou, odkud uvidíte nejzelenější centrum v republice. Jste překvapení?

Ostrava je plná zajímavých míst. A půvabných. V centru se nachází Stará radnice s muzeem a vyhlídkovou věží a výhledem na hlavní náměstí.

A co sakrální památky? O těch se vůbec nemluví, přitom Ostrava se pyšní druhou největší katedrálou na Moravě a ve Slezsku. Kromě toho tu najdete překrásný Kostel sv. Václava a Evangelický Kristův chrám.

A víte, že v Ostravě se nachází nejrozsáhlejší ucelené komplexy funkcionalistických staveb? Za zhlédnutí stojí také urbanistický celek Přívozu podle Camilla Sitteho. A které jiné město se zdobí tolik parků? Komenského sady okolo řeky Ostravice s vynikajícím tenisovým areálem jsou jako zelená oáza, kde mohou lidé pořádat pikniky a bezstarostně odpočívat.

A je toho ještě mnoho, co můžeme v Ostravě obdivovat:

Městečko evropských miniatur Miniuni, systém industriálních památek v dolní oblasti Vítkovic, národní kulturní památka Důl Michal, hornické muzeum Landek a další.

A kdyby chtěli turisté něco kultury, poslal bych je do divadla. Ostravská divadelní scéna je velmi silná a vyhlášená stejně jako Janáčkova filharmonie.

A pokud by někdo zatoužil po adrenalinu, i v tomto ohledu má Ostrava co nabídnout. Každoročně pořádané Dny NATO na letišti v Mošnově jsou největší akce svého druhu ve střední Evropě, a když sledujete přehlídku vojenských letounů, jak se vám vznesou nad hlavou, určitě se vám rozbuší srdce.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz