Janáčkův máj

Moravskoslezský


Hudební advent Múzické školy tentokrát ve Staré Bělé

– Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava

Lidové koledy, duchovní skladby klasiků vážné hudby, ale i soudobé či popové variace na adventní téma přináší již tradiční koncert ostravské Lidové konzervatoře a Múzické školy. Uskuteční se 13. prosince v modlitebně Husova sboru v Ostravě-Staré Bělé.

Lidová konzervatoř a Múzická škola poskytuje zcela unikátní možnost rozvíjet talent školákům i dospělým, ale i handicapovaným dětem. Adventní koncert je jednou z příležitostí, kdy se Ostravané mohou s uměním žáků a studentů školy seznámit v praxi a ocenit jejich talent.
Také letošní program je velice bohatý, jak odpovídá i zaměření školy, která učí žáky nejen klasický, ale i jazzový či popový repertoár. "Vedle klasických duchovních děl takových autorů, jako byli Telemann, Bach, Purcell zazní také křesťanské písně a koledy v moderním pojetí," popisuje ředitelka školy Miloslava Soukupová. "Rádi bychom v plné šíři představili oborovou a žánrovou různorodost, kterou žákům a studentům nabízíme, ale i úžasně tvořivou spolupráci mezi žáky, pedagogy, rodiči a přáteli Múzické školy."

Koncert uzavře irská lidová vánoční píseň Wexford Carol v podání uměleckého uskupení Eia Gaia!, které již několik let působí při škole pod vedením skladatele Pavla Helebranda a které také ztělesňuje samu základní ideu školy, tedy spojení zdravých a handicapovaných lidí při uměleckém prožitku a sdělení.

Adventní koncerty Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava jsou pořádány každoročně a ostravská veřejnost je přijímá s velkým nadšením. "Naše evropská civilizace přijala za své a do celého světa šíří tu nejprostší, nejkrásnější a nejušlechtilejší křesťanskou myšlenku, vyjářenou třemi slovy: víra, naděje a láska. Rádi bychom svými vystoupeními tuto ideu podpořili a s radostí se přiblížili k nejkrásnějším svátkům, které zanedlouho nastanou,“ doplňuje Miloslava Soukupová.

Koncert v modlitebně Husova sboru ve Staré Bělé začíná v 17 hodin.

Lidová konzervatoř a Múzická škola je příspěvkovou organizací Statutárního města Ostravy. V současné době se zde vzdělává více než 700 studentů. Lidová konzervatoř byla založena v roce 1957, Múzická škola v roce 1991.

Múzická škola vznikla jako jedinečný projekt Miloslavy Soukupové v roce 1991 (současné ředitelky Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava). Od počátku poskytuje obyvatelům města se zdravotním postižením stejnou možnost rozvíjet umělecké a tvůrčí schopnosti jako dětem a mladým lidem bez handicapu.

 


Komentáře


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz