Janáčkův máj

Moravskoslezský


Most U Splavu se na tři měsíce uzavře

 V pondělí 3. srpna 2015 bude v Bílovci zahájena rekonstrukce mostu U Splavu, která se dotkne zhruba šesti stovek občanů žijících za říčkou Bílovkou. Po počátečních stavebních pracích na původní kamenné opěře mostu se tato důležitá komunikace totiž od 17. srpna na tři měsíce zcela uzavře.  

 

„Půjde o velký zásah do života asi sto padesáti rodin v městské části Střelnice, ale je to nutné. Starý most je ve špatném technickém stavu a nemá vyhovující nosné podmínky. Snažili jsme se proto všechny občany, kterých se to týká, o plánu a průběhu stavby co nejvíce informovat,“ říká starosta města Bílovce Pavel Mrva a dodává: „Po celém městě je vyvěšeno na padesát letáků, informace jsou na facebooku, webových stránkách města a informační brožury dostali jednotliví občané také do poštovních schránek.“

 

V rámci plánování bylo nutné vyřešit i řadu provozních potíží, které s rekonstrukcí mostu souvisí. Například fakt, že vjezd na náhradní objízdnou trasu vedoucí za kuželnou u restaurace Střelnice je povolen jen vozidlům do celkové hmotnosti 4,1 tuny.  Vedení města tak muselo po dobu uzavírky mostu zajistit nejen zásobování uvedené lokality náhradním způsobem, ale i náhradní svoz odpadu. „V období opravy nebudeme svážet klasické popelnice nebo kontejnerové nádoby, ale na každou bytovou jednotku přidělíme na náklady města určitý počet pytlů na komunální a tříděný odpad. Ten budeme pravidelně svážet dodávkami,“ vysvětluje starosta Pavel Mrva. Speciální režim byl také nastaven pro dojezd vozidel záchranné služby a hasičských jednotek.

 

Nový most U Splavu v hodnotě necelých dvou a půl milionů korun bude zprovozněn v  listopadu. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz