Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ocenění za projekt zaměřený na komunální odpady putuje do Bílovce

 Ocenění za vítězství v kategorii komunální odpad v prvním ročníku soutěže Komunální politik 2015, který vyhlásil časopis Moderní obec, převzal ve čtvrtek 12. listopadu v budově Senátu Parlamentu České republiky v Praze starosta města Bílovce Pavel Mrva.

Do soutěže, jejímž cílem je představit v osmi kategoriích projekty, které změnily k lepšímu život ve městech a obcích, se Pavel Mrva přihlásil se studií odpadového hospodářství v Bílovci. „Hlavním důvodem, proč se město Bílovec aktivně angažuje v oblasti odpadového hospodářství, je zejména morální aspekt – chceme být zodpovědní vůči přírodě i našim budoucím generacím," říká starosta. „Nezanedbatelnou roli hrají také finanční úspory, které  hospodárné nakládání s odpady a jejich likvidace městu přináší. V průběhu roku 2014  bylo v Bílovci vytřízeno 378 tun odpadu, který byl následně odkoupen společností Ecokom. Tím byly náklady na likvidaci komunálního odpadu sníženy o 1,065 milionu korun."

Podle Pavla Mrvy patří velký dík bíloveckým občanům, pro které se stal systém sběru a třídění odpadu samozřejmostí. Mimo základních surovin, jako jsou plast, papír a sklo, se v Bílovci třídí a sbírají do speciálních kontejnerů také odpady tuků a olejů, textilu, nápojových kartónů a biologicky rozložitelného odpadu. Velkoobjemový odpad a nebezpečné látky se svážejí do sběrného dvora, který je provozován pro občany města zdarma. „Občany motivujeme i finančně. Každá  domácnost, která se zapojí do sběru plastu, dostává za kilogram vytřízeného plastu finanční bonus, o který je jí posléze snížena základní platba za komunální odpad pro příští rok," dodává starosta Pavel Mrva, podle kterého stojí za úspěchem města také aktivní přístup pracovníků odboru životního prostředí bíloveckého městského úřadu a společnosti SLUMBI, která se zabývá odvozem odpadu.

 

 

Foto: Jiří Velký


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz