Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bílovec čeká rekonstrukce v areálu zámku a přilehlého letního kina

 Zámek v Bílovci, který se každý víkend otevírá návštěvníkům, letos čekají další stavební úpravy v celkové hodnotě téměř dva a půl milionu korun. Rekonstrukce v areálu zámku a přilehlého letního kina se prohlídek, jež zahrnují řadu novinek, nedotkne.

 „Rekonstrukce se kromě jiného budou týkat nejstarší části zámku – gotického sklepení, které chceme zpřístupnit návštěvníkům. V současné době jednáme s Národním památkovým úřadem o tom, které z historických nálezů objevených při rekonstrukci nádvoří se stanou součástí expozice,” říká starosta Pavel Mrva, kterého těší, že se zámek opět stává jedním z kulturních center města. A upřesňuje, že v prostoru zámku budou zrestaurovány kamenné zárubně a budou vyměněna okna v půdním prostoru a dveře v průjezdu. To vše se spoluúčastí Ministerstva kultury ČR ve výši 850 tisíc korun. Kromě toho na nově zrekonstruovaném nádvoří letos přibude také dřevěné podium pro hudební skupiny vystupující na akcích konaných v zámeckém areálu.

 „Komplexní rekonstrukce budov v objektu letního kina, které získají mimo jiné nová okna a fasádu, už probíhá,” pokračuje Pavel Mrva a dodává, že do konce května bude v letním kině otevřeno zrekonstruované sociální zařízení, které poslouží také jako městské veřejné toalety. Celkem bude město do estetizace prostoru letního kina v letošním roce investovat 750 tisíc korun. Tím ovšem změny v okolí bíloveckého zámku nekončí... Ještě v první polovině roku bude upraven prostor mezi muzeem a zámkem, rozpočet počítá s náklady ve výši 783 tisíc korun. „Letos byl zpřístupněn zámecký park, v současné době zde pracovníci veřejně prospěšných prací zajišťují úklid . Aby prostor kolem zámku umožnil občanům města i jeho návštěvníkům trávit zde volný čas, připravujeme také revitalizaci zámecké zahrady. V souvislosti s tím se chystáme požádat o státní dotaci,” uzavírá starosta.

Kontakt:

Mgr. Šárka Seidlerová, pověřená medializací města Bílovce

mobil: 731 181 238, e-mail: seidlerovas@seznam.cz

Foto: Jiří Velký


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz