Janáčkův máj

Plzeňský


Dům seniorů Kdyně získal dotaci na vzdělávání svých zaměstnanců

KDYNĚ Dům seniorů Kdyně, příspěvková organizace Plzeňského kraje, uspěl se žádostí o dotaci na projekt s názvem Být všem blíž. Záměrem projektu, který potrvá 21 měsíců, je podpořit proces celoživotního učení a profesního vzdělávání pracovníků DS Kdyně.

Zaměstnanci si budou prohlubovat své znalosti v oblasti bazální stimulace, kinestetické mobilizace, biografického modelu péče a v komunikačních dovednostech v sociálních službách, a to v rámci 9-ti akreditovaných kurzů s rozsahem 760 hodin.

Domov seniorů Kdyně je pětihvězdičkovým domovem. Toto nejvyšší ocenění získal jako první domov v kraji. Dále je nositelem certifikátu Pracoviště Bazální stimulace. Domov poskytuje dlouhodobé pobytové služby pro 104 obyvatel. Průměrný počet zaměstnanců je 71, z nichž převážná část je zapojena přímo do projektu.

Vzdělávání a rozvoj zaměstnanců úzce souvisí s posláním DS Kdyně: podat pomocnou ruku těm, kteří již tímto světem sami „jít“ nemohou a vytvořit pro ně kvalitní podmínky pro prožívání podzimu života. K tomu je nezbytné disponovat profesionálním a motivovaným týmem zaměstnanců, kteří rozumí potřebám seniorů a adekvátně na ně reagují, umí naslouchat klientům a komunikovat s nimi.

Hlavním cílem projektu je podpora dalšího vzdělávání pracovníků DS Kdyně, prostřednictvím účasti v akreditovaných kurzech. Mezi další cíle patří zvýšení podílu kvalifikovaného personálu, stabilizace a motivace pracovníků a naplnění standardů kvality poskytovaných služeb pomocí inovace zdělávání a implementací moderních nástrojů a přístupů v péči o seniory.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz