Janáčkův máj

Moravskoslezský


Primáni Biskupského gymnázia v Ostravě se učí se spolupracovat!

Naposledy upraveno: 02.06.2012 22:07

Penzion Setina v lesích za Pustou Polomí byl 30. - 31. května 2012 dějištěm 2. soustředění studentů primy A a B Biskupského gymnázia v Ostravě v rámci projektu „Posilování klíčových kompetencí žáků formou dlouhodobých třídních projektů“.
Lektoři agentury RPIC - VIP připravili pro studenty plné očekávání kvalitní dvoudenní program naplněný praktickými cvičeními (hrami) se společným cílem, podpořit a rozvinout spolupráci ve skupinách. Zdánlivě snadné úkoly plněné ve ztížených podmínkách, jako například seřadit se podle čísel (se zavázanýma očima a bez mluvení) nebo uvázání uzlu, vyžadovaly důkladnou komunikační přípravu celé třídy, dohodu na strategii řešení a následné přesné dodržování dohodnutých pravidel. Skládání hlavolamu TANGRAM se stalo nástrojem rozvoje komunikace, když jeden z dvojice měl předlohu a pouze slovně naváděl druhého při skládání obrazce. Logické testy zbystřily úsudek a přestávky mezi cvičeními pak rozvíjely pohybovou motoriku při kopané a stolním tenise.

Večerní ztišení využily třídy vedené pedagogy k reflexi celodenních prožitků a vztahů v kolektivu uzavřené duchovní tečkou za dnem.

Velký dík patří oběma lektorům Milanovi a Yvoně, studentům obou prim, pedagogům a kolektivu zaměstnanců penzionu Setina. Po těchto dvou dnech si dovoluji říci, že prožité momenty se stávají základními kameny osobnostního růstu studentů Biskupského gymnázia v Ostravě.

 

Pavel Stuchlý

třídní učitel primy B


Komentáře


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz