Janáčkův máj

Moravskoslezský


Elektronická školička. Nešlo by to náhodou lépe?

Naposledy upraveno: 04.06.2012 15:54
Konference

Ostrava - Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, pořádá dne 6. června 2012 (8.30 – 16.00 hodin) v Nové Aule VŠB – TU Ostrava konferenci projektu Elektronická školička – Otevřeme školu svobodnému ICT (informačním a komunikačním technologiím).

Konference se bude věnovat počítačovým aplikacím (freeware a open software), které lze zpravidla zdarma využívat ve vyučování základních a středních škol v Moravskoslezském kraji. Na 150 pedagogů čekají přednášky o praktických zkušenostech s používáním konkrétních aplikací. Některé z nich si pak budou moci vyzkoušet v odpoledním bloku workshopů.

V programu konference je řada zajímavých témat. Například: „Šablony a jak se z nich nezbláznit“ nebo „Využití blogů žáků“. Ve školách, kde digitální technologie, respektive open-source software využívají, má každý žák v prezentované škole svůj blog, na kterém je vše co dělá na počítači ve škole i doma. Blogy tak slouží i rodičům, kteří mají možnost sledovat, co ve škole žáci dělají a mohou si porovnat práce svého dítěte s jeho spolužáky.

Argumentů pro používání tohoto softwaru (open-source softwaru) ve školství je řada: výhodná cena, legálnost, bezpečnost. Přesto se nedá říct, že by české školy těchto výhod masivně využívaly. Existují případy, kdy se nakupují licence softwaru, jen proto, aby se utratily peníze. Proto se i na ostravské konferenci budou hledat odpovědi na otázku:„Nešlo by to náhodou lépe?“.

Kontakt pro novináře:

Doc. Ing. Martina Peřinková, Ph.D.

E-mail: martina.perinkova@inferway.cz

Telefon: 603 421 005

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz