Janáčkův máj

Moravskoslezský


Tichovští mají nové dětské hřiště

Jedna z menších obcí Zlínského kraje, a to Tichov u Valašských Klobouk, se snaží nějakým způsobem nalákat více návštěvníků a zpestřit život v obci. Snaží se proto vybudovat atraktivní zázemí a nabídnout turistům lákavé atrakce. Nejnovějším lákadlem je moderní dětské hřiště s nově vysázenou zelení, které vzniklo revitalizací dosud nevyužité plochy. Hřiště samozřejmě poslouží především obyvatelům obce, a příležitostně turistům. Výstavbu podpořila Nadace ČEZ částkou přes 200 tisíc korun (201 999 Kč),

 

Oranžové dětské hřiště je nově vybudovanou hrací plochou v obci. Je přístupné dětem předškolního a školního věku z Tichova, blízkého okolí i návštěvníkům obce a regionu po celý den. Největšími lákadly pro děti jsou herní sestava v podobě věže, řetízková houpačka a pružinové houpačky ve tvaru zvířátek. „Snaha o vybudování moderního dětského hřiště patřila v naší obci mezi prioritní akce letošního roku. Snažíme se, abychom dětem, mládeži a mladým párům zajistili alespoň malou příležitost ke kulturnímu a sportovnímu vyžití. Díky podpoře Nadace ČEZ se nám stal sen realitou a Oranžové hřiště bylo slavnostně otevřeno v neděli
10. listopadu 2013,“
pochvaluje si starosta Tichova Josef Mudrák.

 

Hřiště zároveň slouží pro rodiče jako místo setkávání. I proto zde vzniklo zastřešené odpočívadlo s lavičkami. Příjemné prostředí k posezení ocení zejména maminky na mateřské dovolené, které zde se svými ratolestmi budou trávit nejvíce času. 

 

Podpoře dětských a sportovních hřišť se Nadace ČEZ věnuje už od svého založení v roce 2002. Díky tomuto grantovému řízení vzniklo nebo bylo revitalizováno v Česku už více než 200 hřišť. „Pohyb je nezbytnou součástí zdravého vývoje dětí. Podporujeme proto vytváření vhodných sportovišť pro hru a sport, aby jen neseděly u počítačů a televizí,“ řekl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ. V letošním roce se na severu Moravy dočkali svého hřiště také obyvatelé Ostravy-Staré Bělé a Budišova nad Budišovkou.  

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 

 

 

 

 

Kontakty:

Nadace ČEZ                                       Skupina ČEZ                                      Tichov

Michaela Němcová                           Jaroslav František Jurča                   Josef Mudrák

Tel: 777 010 160                                Tel: 606 782 063                                Tel: 603 858 375                

michaela.nemcova@cez.cz            jaroslav.jurca@cez.cz                       tichov@volny.cz 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz