Janáčkův máj

Moravskoslezský


Výstava prací žáků soukromé Střední umělecké školy a Základní umělecké školy AVE ART Ostrava, s. r. o.

AVE ART Ostrava, SSUŠ a ZUŠ, s. r. o. realizovala projekt „Historie a současnost městského obvodu Ostrava-Jih“. Došlo k setkání deseti žáků střední umělecké školy, která se nachází v městském obvodu Ostrava-Jih, mimo rámec vyučování. Akce proběhla ve dnech od 29. 6. ‑ 5. 7. 2015.

Žáci se nejdříve blíže seznámili s historickou (pomocí fotodokumentace) a současnou podobou městského obvodu Ostrava-Jih. Následně byli zasvěcení do techniky malby, vybrali si objekt městské části a došlo k zahájení malby obrazů. S technikou malby je blíže seznámil a po celou dobu pomáhal výtvarník M.A. Roman Witasek.

Bylo vytvořeno 10 obrazů, které zachycují vybrané části městského obvodu Ostrava‑Jih a to v současné podobě a historická podoba vybrané části je zachycena na fotografiích.

Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, Městského obvodu Ostrava-Jih a napomohl podnítit žáky k smysluplnému využití volného času, seberealizaci, rozvíjet jejich tvořivost, kreativitu a vzájemnou komunikaci.

Vytvořené práce jsou vystaveny od 5. 7. do 3. 9. 2015 v budově AVE ART Ostrava, soukromé střední umělecké školy a Základní umělecké školy, s.r.o., ulice Hasičská 550/50, 700   30 Ostrava-Hrabůvka. Následně budou obrazy převezeny do kulturního domu K-trio, kde budou vystaveny během měsíce září a občané si budou moci zhlédnout historickou a současnou podobu městské části, ve které žijí.

 

Za vedení školy vás srdečně zve

Ing. Jaroslav Prokop

ředitel školy

www.aveart.cz

aveart@aveart.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz