Janáčkův máj

Moravskoslezský


Taneční extraliga disco dance se právě rozjíždí!

 

Již v sobotu 10. listopadu 2012 se do Opavy sjedou nejlepší tanečníci disco dance z Čech i Moravy, kteří zde budou bojovat v prvním kole taneční extraligy!

Opavskou víceúčelovou halu tak v sobotu doslova zaplaví stovky tanečníků v nádherných kostýmech, kteří zde předvedou úžasné sportovní výkony. Soutěžit se totiž bude v sólech, duetech a malých skupinách (maximálně sedm tanečníků), a to ve všech věkových kategoriích - mini, děti, junioři i dospělí. Začátek extraligy je plánován na zhruba 10.15 hod. a tančit se bude až do pozdních večerních hodin.

 

Velmi silné zastoupení zde budou mít samozřejmě i Moravskoslezské kluby. Nejpočetnější skupina vyráží na první kolo extraligy z ostravského Akcentu, který patří v disco dance k nejúspěšnějším klubům v celé ČR. Přijedou ale také tanečníci z klubů DIDEDAnce Ostrava, TS Dancestyle sokol Moravská Ostrava, TŠ Dance4life Opava, HORIZONTY Havířov, TS NO COMMENT Staříč, TS ANAJ Orlová nebo DANCE NO.1. z Ostravy. Všechny tyto kluby mají své favority v české taneční extralize disco dance. „Dcera se připravuje na taneční extraligu od začátku školního roku, trénuje sólo a duo a je to opravdu náročné, a to jak fyzicky, tak i finančně,“ hlásí maminka jedenáctileté Kateřiny z Ostravy, která se tanci věnuje už od sedmi let a do extraligy se jí podařilo se sólem i duetem probojovat v loňské sezóně. Tanečníci na parketu tančí v rámci jednoho kola krátce po sobě dvakrát jednu minutu, aby však zvládli rychlé tempo udržet po celou dobu, musí mít skutečně dobrou fyzičku. Důležitý je navíc  nejen samotný výkon tanečníků, ale i choreografie, kostým a celkový dojem. První kolo extraligy, které proběhne právě tento víkend, pořádá taneční škola Dance4life Opava. V neděli bude taneční liga pokračovat soutěží hip hopových tanečníků.

 

Letošní již šestý ročník taneční ligy pod křídly největší taneční organizace Czech Dance Organization byl zahájen koncem září zemskými koly Čech a Moravy, nyní tato soutěž vrcholí. Extraligové tanečníky čekají tři kola (v Opavě, Mostě a v Kostelci na Hané), v rámci nichž budou sbírat body do tanečního žebříčku http://dcs.czechdance.org/zebricek-seznam.cdo. Po ukončení taneční ligy budou známy nominace jednotlivců, duet a malých skupin na MČR disco dance, freestyle, hip hop, electric boogie i street battle, která proběhnou závěrem ledna 2013.  

 

 Jen v loňském roce v lize disco dance bojovalo o svá umístění v žebříčku taneční ligy více než 1700 tanečníků všech věkových kategorií od mini až po dospělé a téměř 1400 hiphopových tanečníků. Body, které potřebovali k přestupu do vyšší ligy nebo dokonce extraligy, mohli získat  v pěti kolech II., III. a IV. taneční ligy Čech nebo Moravy. Metou nejvyšší je samozřejmě extraliga, která měla celkem tři kola.  Vítězové mistrovství republiky, které proběhne počátkem roku 2012 ve všech čtyřech věkových kategoriích, pak celý další rok ponesou nejen mistrovský titul, ale budou také delegováni organizací CDO, aby jako reprezentanti hájili barvy České republiky na mistrovstvích Evropy a světa. Ta jsou pořádána světovou taneční organizací International Dance Organization.

 

 

 

 

HARMONOGRAM TANEČNÍ EXTRALIGY 2012/2013

 

10.11.

DD - EX /1/ + ZL RL Morava /4/

Opava

11.11.

HH - EX /1/ + ZL RL Morava /4/

Opava

17.11.

DD, HH - ZL RL Čechy /4/

Praha

18.11.

STREET BATTLE /2/

Praha

24.11.

DD - EX /2/ + ZL RL Čechy /5/

Most

25.11.

HH - EX /2/ + ZL RL Čechy /5/

Most

12.1.

HH - EX /3/ + ZL RL Morava /5/

Kostelec na Hané

13.1.

DD -EX /3/ - ZL RL Morava /5/

Kostelec na Hané

26.1.

MČR HH + Electric boogie

Jablonec nad Nisou

27.1.

MČR DD + Freestyle

Jablonec nad Nisou

3.2.

MČR Street Battle + Break dance

Bude upřesněno

 

 Vysvětlivky: DD...disco dance, HH...hip ho, EX...extraliga, ZL...zemská liga, RL...regionální liga, MČR...mistrovství České republiky

Kontakty na pořadatele:

Daniela Riesová, tel: 774 967 291
email:  daniela.riesova@seznam.cz

 

 


Komentáře


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz