Janáčkův máj

Moravskoslezský


Stáří - mládí vpřed?

– PR aktivity, Diecézní charita ostravsko-opavská

V souvislosti Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity se Diecézní charita ostravsko-opavská zapojila do zajímavého evropského projektu, který má za úkol propojit dvě cílové skupiny: mladé osoby 16+ a starší generaci 50+. Zároveň si projekt klade za cíl bojovat proti tzv. mezigenerační propasti, jejíž fenomén se v moderní společnosti objevuje, a zároveň svými aktivitami zvyšovat povědomí široké veřejnosti o pojetí stáří, mezigeneračním soužití a solidaritě.

Cílem projektu Young and Adults for a Better Life (Mladí a dospělí pro lepší život) je především otevření spolupráce mezi dvěma cílovými skupinami. Spolupráce těchto osob má vést k otevřenému dialogu, který nabízí jak zkušenosti starší generace, tak energii a sílu generace mladé. Důsledkem bude vzájemné využití těchto jednoznačných předností cílových skupin.

Praktickým výstupem celého projektu jsou aktivity, na jejichž tvorbě se podílejí společnými silami obě cílové skupiny. Na měsíc říjen je připravena týdenní akce, kde bude probíhat výstava fotografií, výrobků, budou probíhat přednášky, hudební představení, přivítáme návštěvu pracovníků, kteří se angažují na Slovensku v romských osadách apod. Cílem akce je upozornit veřejnost na změnu Romů v jejich prožívání, postojích a každodenních životech.

Velmi důležitou přidanou hodnotou celého projektu je pravidelné setkávání zástupců evropských organizací a vzájemné předávání si příkladů dobré praxe. Jedná se zejména o 6 setkání ve vybraných organizacích napříč celou Evropou a uskutečnění až 228 výjezdů klíčových pracovníků, kteří mohou navštívit účastnící se organizace a předat si takto příklady dobré praxe a nejnovější zkušenosti.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz