Janáčkův máj

Moravskoslezský


Rozvoj kompetencí žáků a studentů v českých i zahraničních školách

– www.rpic-vip.cz

Všichni ti, kteří se zajímají o nové trendy v současném školství, jsou zváni na konferenci nazvanou Rozvoj kompetencí žáků a studentů v českých i zahraničních školách. Konference se uskuteční v pátek 22. června 2012 v ostravském Seminárním centru Akademie, které naleznete v Ostravě – Přívoze na ulici Hrušovská 16. Konference je pořádána v rámci mezinárodního projektu SOS.NET, na němž se za Českou republiku podílí firma RPIC - ViP. Cílem této konference je prezentovat projektové aktivity a taky průběh tohoto mezinárodního projektu. Dále budou mít účastníci konference možnost vyzkoušet si praktické ukázky cvičení na rozvoj měkkých dovedností a seznámí se se zkušenostmi českých učitelů, jež zařazují rozvoj měkkých dovedností do výuky. Dalším bodem konference je představení tématu měkkých kompetencí v Národní soustavě povolání.  Po obědě budou připraveny workshopy na tato témata: Řešení problémů s žáky a Koučink v pedagogické praxi. 

Mezinárodní projekt SOS.NET (SOcial Skill Trainer – New Qualification for European Teacher) se zabývá problémem nedostatku tréninkových programů na systematické prohlubování a zlepšování sociálních kompetencí na úrovni středoškolského vzdělávání v 5 evropských zemích (Česká republika, Bulharsko, Rumunsko, Portugalsko a Turecko). Jedním z výsledku projektu je didaktický materiál pro učitele, k dispozici je také jednoduchý on-line nástroj pro měření úrovně měkkých kompetencí. Na webových stránkách projektu (www.sostrainer.eu) mohou učitelé navíc sdílet své zkušenosti, dobré příklady či metody.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz