Janáčkův máj

Moravskoslezský


Juniorští reprezentanti ve voltiži bodovali na mistrovství světa v Rakousku!

 Začátkem srpna se v rakouském Ebreichsdorfu, uskutečnilo mistrovství světa ve voltiži, kterého se zúčastnilo i sedm juniorských reprezentantů České republiky, šest z nich z Jezdeckého klubu voltiž Albertovec u Bolatic na severní Moravě. Ti v kategorii skupin vybojovali úžasné 5. místo, což je dosud nejlepší umístění juniorských českých voltižních jezdů v historii!

 

Světového šampionátu, který se koná jednou za dva roky, se zúčastnilo celkem 289 závodníků z 19 zemí. Soutěžilo se zde v kategorii jednotlivců mužů a žen, v kategorii Pas de Deux (dvojic) a v kategorii juniorských skupin (závodníci ve věku od 6 do 18 let). Z českých zástupců postoupila pouze nejúspěšnější juniorská skupina z  JK voltiž Albertovec a tři jednotlivci, kteří museli splnit náročnou kvalifikaci a získat známku min. 6,5 bodů na mezinárodních závodech.

 

„Voltiž je náročný a pro diváka velmi adrenalinový a esteticky půvabný sport. Je charakterizován jako gymnastická akrobacie na neosedlaném koni, který cválá. Voltiž je jedinou jezdeckou disciplínou, ve které má Česká republika mistra světa, kterým se stal v roce 2008 v kategorii mužů Petr Eim,“ vysvětluje paní Romana Kubíková, matka 13leté reprezentantky Lucie z Jezdeckého klubu voltiž Albertovec a pokračuje: „Děti se tomuto sportu věnují již od zhruba 4 let a trénují minimálně 3krát týdně. Je to velmi náročný sport, při závodech se hodnotí nejen technické provedení cviků, ale i umělecký dojem a kůň.“ Kromě již zmíněného letošního 5. místa na mistrovství světa v kategorii juniorských skupin se může tento úspěšný moravský klub pochlubit také 7. místem juniorských skupin z MS 2015 v holandském Ermelu a 4. místem z mistrovství Evropy 2016, to také vybojovala juniorská skupina. V roce 2014 se team JK voltiž Albertovec poprvé nominoval také na Světové jezdecké hry (tzv. jezdeckou olympiádu), která se konala ve vzdálené Normandii.

 

„Všechny děti v našem oddílu JK voltiž Albertovec ve věku od 4 do 20 let prochází v přípravě kombinací gymnastiky, posilovny, baletu a tance, a i přes mrazivé počasí absolvují pravidelné tréninky a víkendová soustředění na koních. Na prvním místě je u dětí péče o koně, poté se věnují sportu,“ dodává paní Kubíková. Voltiž má na Albertovci již 30letou tradici a cvičenci tohoto klubu jsou od roku 2008 několikanásobnými držiteli titulu Mistrů České republiky, pravidelnými účastníky mezinárodních závodů, mistrovství Evropy se účastní pravidelně od 2008. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz