Janáčkův máj

Moravskoslezský


Vyrazte na běžky, půjčí vám je v Junáku

Jestli si chcete pročistit plíce silným horským vzduchem a ještě si u toho pěkně zasportovat, vyjeďte si s Junáky na běžky do Beskyd. Nevadí, že nemáte svoje. Junáci Vám je půjčí.

Havířovští skauti ani v letošním zimním období neupadli do zimního spánku, ale využívají každou příležitost vyrazit si za sněhem. V průběhu jarních prázdnin uskuteční několik akcí na sjezdovkách Malá Rača a Mosty u Jablunkova, aby provětrali lyže a snowboardy. Letos to sice nebude klasický "lyžák" spojený s ubytováním, ale sněhu a lyží si hodlají užít do sytosti.

Na konci února, přesněji poslední únorovou sobotu, pak vyrazí běžkovat na Javorový, k čemuž zvou i veřejnost. Trasa Javorový - Řeka je příležitost zaběžkovat si i pro naprosté začátečníky, kteří se tomuto sportu příliš nevěnují nebo na běžkách stojí poprvé. Lanovkou vyjedeme nahoru, a pak se pustíme jednoduchou trasou dolů. Pokud se chcete přidat, informace naleznete na ww.skautihavirov.cz.

Skauti mají v Havířově celkem sedm oddílů po celém městě, ve kterých sdružují kolem dvou set dětí a mládežníků z Havířova a přilehlých obcí. Sídlo a centrum činnosti se nachází ve skautském středisku na ul. B. Němcové 3 v Havířově - Šumbarku, které skauti získali od města v roce 2011.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz