Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bilingvní výuka má na AHOL – SOŠ zelenou

– AHOL - SOŠ

 

Už potřetí dostanou žáci AHOL – SOŠ vysvědčení s doložkou, která potvrzuje absolvování vybraného odborného předmětu v anglickém jazyce. Děje se tak díky projektu bilingvní výuky, který se na AHOLu daří už druhým rokem realizovat díky dotaci Statutárního města Ostrava. (Celý projekt pak probíhá na základě Rozhodnutí MŠMT č.j. MSMT-20323/2012-25 ze dne 21.5.2012.)

„V loňském školním roce jsme teprve sbírali zkušenosti, takže jsme začínali skromně – bilingvní výuka zasáhla pouze tři obory vzdělávání, a to Pedagogické lyceum, Sportovní management a Bankovnictví a pojišťovnictví. Letos k nim přibyla Ekonomika v multimediální sféře a Diplomatické služby a Public Relations, kde se v angličtině vyučují předměty Komunikativní dovednosti a Public Relations. Bilingvní výuka je rozhodně krok správným směrem: ukazují to výsledky studentů, kteří ji již absolvovali a znatelně si zlepšili své komunikativní schopnosti v cizím jazyce, což potvrdilo i jejich hodnocení ze zahraniční stáže. Za významné považuji i rozšíření jejich odborné slovní zásoby, což studenti brzy ocení na vysoké škole, ať už ji budou studovat u nás nebo v zahraničí. Dobrá znalost cizího jazyka zkrátka dává studentovi konkurenční výhodu,“ hodnotí dosavadní výsledky bilingvní výuky ředitelka AHOL – SOŠ, ing. Radmila Sosnová.

Prioritou při nasazování bilingvní výuky tedy nadále zůstává orientace v odborné slovní zásobě oboru, u něhož se předpokládá, že se mu student bude věnovat i v budoucnu; dbá se však i na to, aby odbornost byla v rovnováze se zdokonalováním angličtiny. A protože rozhodně není cílem žákovi předmět znechutit, děje se tak atraktivními formami výuky v odborné učebně vybavené podle nejmodernějších požadavků multimediální technikou. Vyučující s žáky pracuje formou aktivizování dřívějších znalostí, využívá se obrazový materiál, modely, ke slovu přicházejí mnemotechnické pomůcky, pantomima a pochopitelně i digitální technologie.

            Cílem je aktivní účast žáka v hodině; úkolem učitele není pouze žáka učit, ale přimět jej, aby se se zájmem o věc skutečně naučil. A že se to podle všeho daří, o tom svědčí pochvalné reakce těch, kterých se výuka týká nejvíce: samotných žáků a jejich rodičů.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz