Janáčkův máj

Moravskoslezský


Charita Frýdek-Místek pořádala výtvarnou aukci

V pátek 12. října se uskutečnila výtvarná aukce, kterou již druhým rokem pořádala Charita Frýdek-Místek. Aukce se konala v Rytířském sálu Frýdeckého zámku.

Dražitelé měli možnost vybírat z 80 výtvarných děl. Každý si přišel na své a za příznivé ceny si mohl vydražit olejomalbu, kresbu, dřevořezbu, plastiku, smalt a další umělecká díla. Dražila se díla Olbrama Zoubka, Ilji Hartingera, Aleny Schäferové, Bronislava Liberdy, Anny Georgiadu, Karla Hofmana, Františka Květoně, Zdeňka Nytry, Ladislava Szpyrce a dalších umělců.

Aukci licitoval Aleš Juchelka a o hudební podkres se postarala skupina Hluční sousedé. Atmosféra v Rytířském sálu byla příjemná a dražitelé si domů odnášeli nejen umělecká díla, ale také příjemné zážitky.

„Letošní výtěžek aukce ve výši 82 750,- Kč bude použit na provoz Oázy pokoje a na provoz Domu pokojného stáří u Panny Marie Frýdecké. Děkujeme všem dražitelům, že přišli podpořit dobrou věc,“ sdělila mluvčí Charity Frýdek-Místek Renáta Zbořilová.

Všechna umělecká díla se však nevydražila. Tato díla si můžete zakoupit v Charitě Frýdek-Místek, F. Čejky 450, F-M. Bližší informace sdělí organizátor aukce Jiří Cachnín, tel. 733 676 672.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz