Janáčkův máj

Moravskoslezský


V mezinárodním klání nejlépe uspěla Harmonie Šternerk

V Domě kultury města Ostravy se o víkendu 7. a 8. června konala už šestnáctá Mezinárodní soutěž velkých dechových orchestrů Ostrava 2013, pořádaná pod záštitou a za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky a statutárního města Ostravy. Soutěže se zúčastnila téměř tisícovka muzikantů z celkem čtrnácti orchestrů z Čech, Moravy, ale i Slovenska, Rakouska a Číny. Cenu pro absolutního vítěze letošního ročníku soutěže získal studentský dechový orchestr Harmonie Šternberk, který loni oslavil 55 let od svého založení.

                Dále pětičlenná mezinárodní odborná porota rozhodla o udělení tří zvláštních uznání pro Dechový orchestr Štramberk za nejlepší interpretaci povinné skladby Karela Bělohoubka Preludium, Dechovému orchestru ZUČ Přelouč za nejlepší interpretaci povinné skladby Otmara Máchy Jubilejní předehra a rakouskému Trachtenmusikkapelle Bad Wimsbach-Neydharting za nejlepší interpretaci povinné skladby Zdeňka Lukáše Sinfonia brevis II. věta. Nejlepší dirigentský výkon předvedl podle porotců Wang Lin Lin z čínského Capital Normal University Band Peking.      

Před slavnostním závěrečným koncertem, kterého se zhostila vítězná Harmonie, byla kromě soutěžních ocenění udělena rovněž Cena Ministerstva kultury České republiky za neprofesionální umění v oboru dechová hudba. Z rukou Ivany Vozkové z odboru regionální a národnostní kultury Ministerstva kultury ČR ji převzal dirigent, skladatel a hudební pedagog Petr Stříška.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz