Janáčkův máj

Moravskoslezský


Jak se na radnici MOaP zachází s lidmi? Vyhazují se, aby se zase vrátili

Vždycky mi vadilo hulvátství a neúcta. Neúcta k lidem, jejich práci a způsob, jakým jedni dávají najevo nadřazenost vůči druhým. Arogance, se kterou vám sdělí, že jste pod jejich rozlišovací schopností. A nikdy jsem se s takovým chování u kohokoliv neuměl vyrovnat a už vůbec ne se ho naučit. Je mi líto zaměstnanců obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kteří si takové ponižování v posledních dnech prožívají. Když opomenu špatné manažerské rozhodnutí s negativním dopadem na ekonomiku obvodu, tak především v lidské rovině je počínání současných radních prostě neodpustitelné.

A oč jde? Levicové vedení v čele s hnutím Ostravak se rozhodlo řešit správu výpočetní techniky na úřadu outsourcingem a zároveň výrazně redukovat počet vlastních pracovníků, kteří se na radnici o výpočetní techniku starají.

Ekonomická i provozní efektivita je sporná. Podivný je ale především způsob výběru firmy a zacházení se zaměstnanci.

Celá akce byla připravována několik měsíců. Její součástí bylo propuštění dvou zkušených informatiků s tím, že jeden ze dvou zbývajících se měl stát zaměstnancem firmy, která bude outsourcing provádět. A jak to všechno nakonec dopadlo?

Dva lidé dostali výpověď, třetí odešel sám, radnice měla najednou místo čtyř jen jednoho pracovníka, takže jednu z výpovědí vzala zpět. Copak tohle se dělá?

Zmatky kolem zakázky

Outsourcing měl začít fungovat od 1. 6. 2012. Deset dní před tímto termínem rada rozhodla o vítězi zakázky, kterým se stala OVA!!!CLOUD.net. A teprve 31. 5., tedy na poslední chvíli, na svém mimořádném zasedání rozhodla, že s touto společností uzavře smlouvu.

Na tak zásadní změnu docela málo času, že? Co kdyby se musela smlouva předělat? To se naštěstí nestalo, jenže celé to rozhodování bylo nakonec zbytečné. Už 1. 6. svolalo vedení obvodu další mimořádnou schůzi rady, aby nejen revokovala obě květnová usnesení, ale dokonce celé zadávací řízení veřejné zakázky zrušila.

Výsledkem tedy je, že není žádný outsourcing a radnice přišla o dva zkušené zaměstnance. Zároveň přišla vniveč práce všech lidí, kteří se na přípravě zadávacího řízení podíleli.

Takové plýtvání, ať už pracovní silou, energií, časem a především penězi si obvod, obávám se, nemůže dovolit.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz