Janáčkův máj

Moravskoslezský


Jeden koncert, jeden orchestr, osm dirigentů a vstup zdarma

Kurzy vede Zsolt Nagy

Ne jeden, ale hned osm dirigentů bude řídit Janáčkovu filharmonii Ostrava na závěrečném koncertu dirigentských kurzů v pátek 22. února od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy. Večer se ponese v romantickém duchu, neboť zazní předehra z opery Ruslan a Ludmila M. I. Glinky, dále pak Prokofjevova suita z Romea a Julie a také jeden z nejúchvatnějších klavírních koncertů – Čajkovského koncert pro klavír a orchestr b moll. Sólového partu se ujme Ladislav Doležel. Koncert začíná v 19 hodin a vstup na něj je zdarma, což v dnešní době jistě potěší.

Koncert je vyvrcholením desetidenních dirigentských kurzů, které ve spolupráci s pařížskou konzervatoří Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris organizuje Janáčkova filharmonie Ostrava. Spolupráce Janáčkovy filharmonie s touto školou, která byla založena v roce 1795 a dnes se řadí mezi nejprestižnější světové umělecké školy, trvá již téměř dvacet let.

Kurzy vede dirigent a pedagog pařížské konzervatoře Zsolt Nagy, který každoročně přijíždí do Ostravy se svými nejlepšími studenty. Kurzy probíhají ve dvou fázích. Tou první je „příprava u stolu“, během níž si studenti před pomyslným orchestrem zdokonalují gesta pod vedením zkušeného pedagoga. Druhou fází je pak přímá spolupráce se symfonickým orchestrem JFO, která pak vrcholí závěrečným koncertem.

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz