Janáčkův máj

Moravskoslezský


V kufříku darovaném ve prospěch Blešáku v kožichu dárce zapomněl svůj oddací list

 Blešákem v kožichu, který se bude konat v neděli 6. prosince od 11 do 19 hodin v ostravském klubu Barrák, odstartuje tříletá sbírka ve prospěch zapsaného spolku Neposedné tlapky, jenž pečuje o opuštěné a týrané psy a kočky.

„Tuto sbírku v podstatě iniciovali organizátoři Blešáku v kožichu, kteří nás v září oslovili s nabídkou, že ve prospěch našeho spolku uspořádají bleší trh. Každou pomoc vítáme, takže jsme samozřejmě souhlasili. Výtěžek blešáku bude součástí nově vyhlášené sbírky," říká předsedkyně spolku Neposedné tlapky Daniela Ševčíková a dodává, že spolek letos v říjnu jednu tříletou sbírku ukončil. „Podařilo se nám vybrat celkem 96 076 korun, které jsme investovali do pořízení pozemku v Ostravě-Nové Vsi. Chceme tu postavit dva kotce a dřevěnou chatku, kterou budeme využívat i jako zázemí pro setkávání se žáky základních škol, jimž se snažíme vysvětlovat, co obnáší pořídit si psa. Že to není jen radost, ale také starost a zodpovědnost. To si mnozí lidé neuvědomují a psi nebo kočky pak končí na ulici. Bohužel se to často stává i po Vánocích," zmiňuje se o takzvaných nevhodných dárcích Daniela Ševčíková.

Blešák v kožichu bude mít podobu happeningu, v němž se mikulášský dobročinný bleší trh spojí s možností příjemného setkání se známými a sousedy i s vystoupením řady účinkujících. Vystoupí tu například kapely Black Tubes a Ajdontker nebo písničkář Alec Munro, dorazit by měl i Mikuláš s doprovodem. Kdo nebude mít chuť nic koupit, může zvířatům přímo na místě přispět jakýmkoliv finančním obnosem v hotovosti nebo poslat příspěvek na sbírkový účet 2400310939/2010.

„Zájem dárců o Blešák v kožichu nás příjemně překvapil. V pobočce Ostravského informačního servisu u Elektry, kde jsme měli jedno ze sběrných míst, dokonce stáli v dlouhé frontě," říká za organizátory charitativní akce Barbora Gulašiová a dodává, že darované předměty zaplnily celý sklad. „Mezi nimi je i zachovalý kufřík, v němž jsme objevili oddací list dárce a soukromé fotografie. Okamžitě jsme pána kontaktovali, čekáme, až si pro své dokumenty přijde," podotýká Gulašiová s tím, že do Blešáku v kožichu se nezapojili jen jednotlivci. „Podpoří nás například Pekařství Illík, které nám přímo na akci dodá čerstvě upečené vánočky," uzavírá.

Blešák v kožichu je organizován pod záštitou Petry Bernfeldové, starostky obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Hlavním partnerem akce podporované Ostravským informačním servisem je Europe Direct Ostrava.

Více na www.facebook.com/events/625961007546889/

Foto: Pavla Svobodová


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz