Janáčkův máj

Moravskoslezský


Voda, kolo, skála – turisťák sexty Biskupského gymnázia v Ostravě v krajině postidustriálu

Naposledy upraveno: 28.06.2012 22:31
Na lodi

Studenti sexty a II. ročníku absolvovali ve dnech 21. – 26. 6. 2012 cykloturistický kurz. Ve čtvrtek probíhal vodácký výcvik na hlučínské Štěrkovně a v pátek jsme sjíždělili meandry Odry z Košatky až po most v Polance nad Odrou. Vodácký výcvik vedl externí profesionální instruktor salesián P. Pavel Kosmák. 23. června jsme se vydali na kolech po trase měřící cca 50 km z Ostravy přes Hradec nad Moravicí do rekreačního střediska Radost v Zálužném u Vítkova. Celou neděli jsme jezdili po okolí ve družstvech, do nichž jsme byli rozřazeni podle individuální výkonnosti. Navštívili jsme mimo jiné vítkovskou cukrárnu a Mariánskou skálu pod Spálovem nebo Budišov nad Budišovkou, vodní nádrž Slezská Harta a obec Roudno. V pondělí dopoledne 25. června probíhal horolezecký výcvik na skále u přehrady Kružberk pod vedením profesionálního instruktora a v úterý, poslední den, jsme odjeli ze Zálužného na kolech zpátky do Ostravy. V programu kurzu mimo ježdění na kolech nechyběly ani různé hry a aktivity, táborák, nedělní mše svatá či orientační běh posidustriální krajinou. Celá akce se velmi vydařila, přálo nám i počasí. Všichni jsme dojeli v pořádku zpátky domů a již se těšíme na další podobné akce.

Tomáš Nagy student sexty


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz