Janáčkův máj

Moravskoslezský


Benefiční koncert Štěpána Raka se synem

Naposledy upraveno: 04.06.2012 12:26

Návštěvníci koncertu Štěpána Raka s jeho synem Janem-Matějem zažili úžasný čtvrteční podvečer. Tento benefiční koncert pořádala Charita Frýdek-Místek u příležitosti oslav 20. let od svého založení. Na koncertu se podílela také Římskokatolická farnost Místek. Mons. Josef Maňák – místecký děkan se ujal úvodního slova. Přivítal téměř 250 návštěvníků koncertu krásnými slovy a popřál jim příjemný kulturní zážitek.

Během koncertu zazněly barokní skladby, hudba dávných loutnových tabulatur a také vlastní skladby Štěpána Raka inspirovány starozákonními texty a Novým zákonem. Jan Matěj Rak zahrál jak vlastní tvorbu, tak skladby inspirované hudbou Jaroslava Ježka. Společný koncert otce a syna byl nabitý originalitou a skutečným uměním obou umělců.

Velké poděkování patří donátorům AB Style a Lékárně pod Orlem. Výtěžek koncertu ve výši 31 900,- bude použit na činnost Terénní služby ZOOM, která pomáhá psychicky nemocným lidem. Také děkujeme všem, kteří se koncertu účastnili a přispěli na dobrou věc.

 Více informací o Charitě Frýdek-Místek se dozvíte na internetových stránkách www.fm.charita.cz 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz