Janáčkův máj

Moravskoslezský


Chceme oživit centrum? Odstraňme ošklivé proluky

Válečné i poválečné proluky jsou ostudou města Ostravy. Zároveň jsou však šancí pro oživení města i novou moderní architekturu. Měly by být rozhodně zastavěny, a to převážně bytovými domy s cenově přijatelným bydlením, v parteru s prostory pro obchody a služby. Důležité jsou také parkovací domy s ohledem na deficit parkovacích míst v centru.

Vždy tu bude problém, zda realizovat architektonickou nebo developerskou soutěž. Na klíčová území – např. Masarykovo náměstí, Černou Louku,by měla být určitě soutěž architektonická, na druhé straně si dokážu představit aktivní vstup města do vlastní investice – např. vkladem pozemku. Mohl by to příklad spolupráce veřejného a privátního sektoru, kde by si podmínky diktovalo město. U menších proluk by mohla dávat doporučení na zástavbu odborná komise architektů a urbanistů. Mějme na paměti, že dostavba proluk je klíčovou možností, jak oživit centrum města.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz